Split u 24 sata odigrao još jednu vrhunsku partiju i prošao u finale!

Sjajna utakmica u Draženovom domu, barem ako se gleda iz kutka splitske momčadi. Naime, u samo 24 sata Splićani su odigrali još jednu vrhunsku utakmicu te su u drugoj polufinalnoj utakmici HT Premijer lige uvjerljivo nadigrali Cibonu rezultatom 93:71.

Prvo poluvrijeme utakmice proteklo je praktički u egalu. No, u drugom dijelu je iz svlačionice izišla potpuno drugačija momčad Splita koja je znatno podigla nivo igre u obrani. Obrana je nadograđena šutom za tri poena koji je bio u nastavku sjajan. Žuti su na kraju završili utakmicu na 16 trica.

Sve je krenulo u početku treće dionice kada su Splićani preko Ukića pobjegli na dvocifrenu prednost. Uskoro prednost raste i preko plus 15. Cibona je imala pokušaj povratka, ali značajnijeg uspjeha nije imala.

Split je mirno priveo utakmicu kraju i na kraju zasluženo slavio. Prepucavanje preko društvenih mreža kao da je motiviralo Žute pa su u 24 sata odigrali dvije “utakmice sezone”. Splićani sada čekaju u finalu pobjednika iz drugoj polufinala, između Gorice i Zadra.

Roko Ukić je s 18 poena predvodio Žute do slavlja. Marko Luković je postigao 16 poena, a Blaž Mesiček 13 poena. Kod Cibone je 16 postigao Darko Planinić, a 14 poena Mateo Drežnjak.