Split vratio ABA-u na Gripe i slavio protiv FMP-a!

Dugih sedam godina košarkaški zaljubljenici nisu mogli gledati ABA ligu na Gripama, sve dok večeras KK Split u drugom kolu nije ugostio FMP te pritom slavio rezultatom 86:71.

Uvodni dio utakmice donio nam je izjednačenu igru, sve dok sredinom prve četvrtine gosti nisu serijom 0:8 došli do vodstva 14:17. Međutim, momci Ivice Skelina konsolidirali su tada redove te se dugo vremena igralo koš za koš, tako da do kraja prvog poluvremena nije došlo do izraženije prednosti ijedne momčadi. Split je na velikom odmoru vodio 42:39.

Ključnom se pokazala treća četvrtina, odnosno posljednje dvije minute te dionice. Tada Žuti odlaze na velikih +12, a posebno je inspiriran bio Marko Luković, za kojeg FMP nije imao rješenja pod košem. Stečenu dvocifrenu prednost Splićani su suvereno držali do kraja susreta te sasvim zasluženo slavili rezultatom 86:71.

Najbolji pojedinac susreta bio je Marko Luković s 20 poena uz po 3 skoka i asistencije. Veliku pomoć imao je u Blažu Mesičeku koji je ubacio 17 poena i podijelio 6 asistencija. Marčinković i Čampara dodali su po 12 poena. Kod FMP-a je bolji od ostalih bio Ulubay s 13 poena i 4 asistencije.

U trećem kolu Splićani će već u petak gostovati u Ljubljani kod Olimpije.

KK SPLIT : FMP 86:71

(18:22, 24:17, 21:12, 23:20)