Split zaustavio Zadar i izborio četvrtu utakmicu!

Treća utakmica finala donijela je priliku Zadru za završetak serije i naslov prvaka Hrvatske, dok su Splićani na svojim Gripama htjeli nastavak serije i smanjenje zaostatka na 1:2. Pravu dramu gledali smo na Gripama, a domaćini su slavili nakon produžetka s 83:75!

Zadar je bolje ušao u utakmicu, sredinom prve dionice momci Veljka Mršića povezali su čak 13 poena u nizu i otišli na 6:21, obrana im je bila na zaista zavidnom nivou. Žuti su do kraja poluvremena uspjeli smanjiti zaostatak, šut ih je krenuo, a pred kraj druge četvrtine zbog naguravanja su isključeni Marko Luković i Aleksandar Bursać. Na poluvremenu je rezultat bio 29:35 za goste.

Kako je završio prvo poluvrijeme, tako je sjajni Roko Leni Ukić igrao i početkom nastavka. Na njegovim krilima uspio je Split stići na 41:44, međutim, ubrzo je Antonio Jordano odgovorio najprije dvicom, a onda i tricom za +8 i minutu odmora Mile Karakaša. Igralo se koš za koš do ulaska u zadnju četvrtinu, a Onuaku je sa zvukom sirene ubacio za 54:59.

Pavle Marčinković stavlja tricu za – 2, a Split je na sedam minuta do kraja imao i tricu Ukića za vodstvo koju nije ubacio, s druge strane Carter povećava na 61:67. Preko Babića i Marića Žuti su došli na pola koša zaostatka, ali raspoloženi Carter ubacuje za 68:71. Perković i rutinerski Ukić nakon dugo vremena preokreću rezultat u korist domaće momčadi 72:71, u trenutku kada je preostalo za igrati još tri minute. Antonio Jordano postiže tricu, Marić radi faul u napadu i Zadar ponovno sve ima u svojim rukama.

Split, 31.05.2021. – Treca utakmica zavrsnice HT Premijer lige izmedju KK Split i KK Zadar. Foto KK Zadar/Zvonko KUCELIN

Ipak, i Vukoviću je suđen faul na suprotnoj polovici, a Ukić poravnava rezultat. Uslijedile su pogreške s obje strane, Ukić radi koraka, ali i potom krade loptu. Blaž Mesiček promašuju dalekometnu tricu. 32 sekunde do isteka vremena Zadar je krenuo u napad, a Junaković promašuje. Splitu je ostalo 9.8 sekundi, Ukić je uputio tricu i promašio, Marić ulovio skok, ali nije uspio zabiti za pobjedu i dvoboj je otišao u produžetak.

Split se bolje snašao u dodatnom vremenu, a Zadranima je ponestalo napadačkih rješenja. Marić je bio posebno borben i energičan, a susret je zaključen tricom Perkovića (pod grčevima) za 82:75 na 33 sekundi do isteka dodatnih pet minuta. Konačni rezultat bio je za Split 83:75

Roko Leni Ukić bio je apsolutno prvo ime susreta s čak 30 poena i 5 asistencija, Marin Marić je ubacio 14 poena te uhvatio 9 skokova. Kod Zadra je najefikasniji bio Carter s 16 poena.

Četvrta utakmica igrat će se u srijedu, ponovno na Gripama.

Cijelu statistiku možete pogledati ovdje.