Srbija otvorila SP pobjedom protiv Angole +46

Košarkaši Srbije u prvoj utakmici Svjetskog prvenstva lakoćom su nadigrali Angolu te slavili rezultatom 105:59…

Krenulo je Svjetsko prvenstvo! U prvoj utakmici i više nego očekivan rezultat. Srbija, kao jedan od glavnih favorita za medalju, igrao je protiv nedorasle Angole te u konačnici stigao do visoke pobjede rezultatom 105:59.

Razlika se osjetila od početka utakmica, a kada je Angola počela malo više promašivati, počeo se stvarati i zaostatak te je u konačnici upisala i uvjerljiv poraz.

Obrane nisu bila opcija tijekom prve četvrtine u kojoj smo vidjeli veliki broj koševa, posebno sa strane Srbije koja je igrala na krilima Bogdana Bogdanovića. Ukupno je šutirala 10/13 iz igre, od čega 6/7 za tricu, a nakon prve četvrtine imala devet koševa viška (29:20).

U drugoj četvrtini Srbija je nastavila gdje je stala u prvoj, dobila ju je s 21:12 te na poluvrijeme otišla s 18 koševa viška (50:32).

Razlika u kvaliteti osjetila se i u nastavku susreta u kojem je jedan od favorita nastavio s terenskom dominacijom, iz minute u minutu povećavao prednost te u konačnici upisala visoku pobjedu.

Bogdan Bogdanović predvodio je Srbiju s 24 poena (trica 5/7), dok su po 14 koševa dodali Nikola Milutinov i Nikola Jokić (pet skokova, šest asistencija).

Carols Morais ubacio je 15 koševa za Angolce.