Srbija sigurna protiv Italije

Košarkaši Srbije odigrali su vrlo dobru utakmicu protiv Italije te pobjedom 92:77 potvrdili prvo mjesto u skupini…

Najzanimljivija utakmica skupine D odigrana je danas, a do pobjede je stigla Srbija koja je potpuno zasluženo svladala Talijane s 92:77 te ostala na stopostotnom učinku.

Bila je to utakmica u kojoj su se Talijani uspijevali rezultatski dugo držati, ali bilo je jasno kako je kvaliteta na strani Srbije koja je uspijevala sačuvati stečenu prednost. I onda u samoj završnici, kada su protivnici posustali, dodatno podebljali vodstvo.

Kao što se i moglo očekivati, sijevalo je sa svih strana u prvoj četvrtini, a obrane baš i nisu bile u prvom planu. Iako je Srbija vodila s 28:23 nakon deset minuta, definitivno nije odigrala na najvišoj mogućoj obrambenoj razini.

Držali su se Talijani još neko vrijeme, stigli su do 30:29, ali nakon četvrte trice Bogdana Bogdanovića, Srbija zaključuje seriju od 9:0 i dolazi do dvoznamenkaste prednosti (39:29). Srbi su bez većih poteškoća čuvali prednost do kraja poluvremena.

Odlično je krenula Italija u drugo poluvrijeme te iskoristila laganu pospanost protivnika. Jako dobar bio je Gallinaričijom se tricom primiču na samo minus dva (55:53). Međutim, brzo su ispunili bonus, a Srbija je to znala iskoristiti pa se ubrzo vratila na dvoznamenkastu prednost.

Kako je vrijeme odmicalo, bilo je jasno da Talijani nemaju nikakve šanse na povratak u utakmicu. Srbija je iskontrolirala susret te izborila pobjedu. U završnici je još uspjela i podebljati prednost.

Briljantan je u redovima Srbije bio Bogdan Bogdanović s 31 poenom (6/11 trica) i pet asistencija, dok je Nikola Jokić dodao 15 koševa i šest skokova.

Danilo Gallinari s 26 koševa i osam skokova predvodio je Italiju, Marco Belinelli ubacio je 15 poena.