Stipanović dobar u drugom porazu svoje momčadi

U Italiji je odigrano drugo kolo košarkaškog prvenstva. Izdvajamo pobjede Montepaschija i Cantua te iznenađujući poraz Armani Milana. Također treba posebno izdvojiti sjajan obrambeni učinak našeg Andrije Stipanovića u porazu Vanolija kod Caserte.

Košarkaši Vanolija iz Cremone nakon dva kola talijanskog prvenstva na kontu imaju dva poraza. U subotu su poraženi u gostima kod Caserte rezultatom 63:60.Dobar učinak u poraženom je sastavu imao hrvatski košarkaš Andrija Stipanović. Doduše šuterski ne baš posebno raspoložen, ubacio je svega četiri poena uz šut iz igre 2-5, no zato je za 25 minuta na parketu uhvatio čak 13 lopti i pritom podijelio dvije asistencije. Tim učinkom bio je najbolji košarkaš u svojoj momčadi. Spomenimo da je kod domaćina najefikasniji s 14 poena bio litavski košarkaš Žygimantas Jonušas.

Nakon poraza u prvom kolu košarkaši Scavolinija pobijedili su momčad Angelico Biella. U pobjedničkom sastavu je nastupao i bivši košarkaš Cibone, Antwain Barbour koji je za 31 minutu postigao 11 poena (4/11 šut iz igre), 8 skokova i 5 asistencija.

Košarkaši Milana doživjeli su prvi poraz u državnom prvenstvu. Momčad našeg Roka Stipčevića je izgubila od Bologne koja je na domaćem terenu pobijedila rezultatom 67:64. Stipčević je odigrao 10 minuta te u to vrijeme upisao 2 skoka i asistenciju. U njegovom sastavu istaknuo se Malik Hairston ubacivši 18 poena, dok je Ioannis Bourousis pridodao 11 poena i 13 skokova. U pobjedničkom sastavu je Kenny Hasbrouck ubacio 16 poena.

Cantu je neočekivano lagano svladao Virtus te tako došao do druge ovosezonske pobjede. Do pobjede su ih vodili Aradori i Tyus s po 18 poena dok je kod Virtusa Datome odigrao sjajno s 24 poena ali ipak nije imao podršku svojih suigrača za bolji otpor u ovom susretu boljoj ekipi Cantua.

U susretu dviju poraženih momčadi u prvom krugu Venecijanci su pobijedili momčad Reggio Emilia. Varese je na domaćem terenu bio bolji od Avellina, u čijem je dresu bivši Cibos, Levour Warren postigao 16 poena. Spomenimo još kako je Sassari pobijedio Montegranaro s uvjerljivih 14 poena.

Montepaschi Siena, momčad našeg Marija Kasuna, očekivano je došla do druge pobjede. Ovoga puta momčad iz Siene svladala je Enel Brindisi a najraspoloženiji pojedinci u momčadi Siene bili su Brown i Moss s po 18 poena. Mario Kasun odigrao je samo 10 minuta uz 6 postignutih poena.

Talijansko prvenstvo, 2. kolo:

Angelico Biella – Scavolini 78:82
(Jaramaz 23p, 6sk, Mavunga 16p, 11sk; Amoroso 13p, Crosariol 13p)

Caserta – Vanoli Cremona 63:60
(Jonušas 14p, Chatfield 11p; Stipanović 4p, 13sk, Harris 14p)

Venezia – Reggio Emilia 60:58
(Young 10p, Williams 8p, 11sk; Cinciarini 15p)

Varese – Avellino 91:83
(Dunston 18p, 8sk, Ere 15p, 8sk; Dragović 18p, 13sk, Warren 16p)

Montegranaro – Sassari 79-85
(Diener T. 19p, 5a, Diener D. 15p; Cinciarini 22p, Mazzola 20p, 8sk)

Bologna – EA7 Armani Milano 67:64
(Hasbrouck 16p, Smith 12p, Gigli 12p; Hairston 18p, Bourousis 11p, 13sk)

Virtus  – Cantu 70:84
(Datome 24, Goss 14, Czyz, 14; Aradori 18, Tyus 18, Tabu-Eboma 13)

Montepaschi Siena – Enel Brindisi 92:65
(Brown 18, Moss 15; Gibson 17, Viggiano 11)

Hrvati u Italiji:

Rok Stipčević – 10 minuta, 2 skoka, 1 asistencija
Andrija Stipanović – 25 minuta, 4 poena (2/5 iz igre, 0/2 slobodna bacanja), 13 skokova, 3 ukradene lopte, 2 asistencije