Stoja uspješna prije početka nove sezone

Košarkaši Stoje uspješni su krenuli u novu košarkašku sezonu. Prvo su pobjedom okončali turnir u Sežani da bi potom u drugom krugu Kupa Krešimira Čosića za Istarsku županiju pobijedili i KK Pula 1981.

Pula 1981 – Stoja 65:92 (22:21, 32:45, 54:67)

Pula 1981: Radunić 4, Perdija 12, Grašo 12, Vinko 9, Matošević 2, Kovačević 1, Gligorović 12, Kaić 8, Škoro, Konjević 5, Licul, Puh.
Stoja: N. Gržinić, Peruško, Mezulić 15, Dasko 6, Breznički, Belina 23, F. Gržinić 4, Banko 4, Ceranja 17, Đugum 5, Elbl 4, Pušić 14.

Desetkovani Puljani su pred oko 200 gledatelja uvjerljivo izgubili od košarkaša Stoje. Naime, u njihovim redovima nisu nastupili iskusni Krizman i Sijamhodžić, kao ni jedan od nosioca igre – Rakić i Pavlović. Kao što je zapisano na službenoj stranici Pule 1981, prvu četvrtinu su uspjeli dobiti u svoju korist ponajviše zahvaljujući agresivnoj obrani, no u nastavku su gosti prelomili susret u svoju korist i slavili s visokom prednošću.

Stoja – MP Sežana 80:63

(Belina 20, Percan 15, Ceranja 12, Pušić 10)

Stoja – Jadran Trst 91:71

(Belina 24, Ceranja 21, Percan 20, Pušić 15)

Ovom prilikom dodajmo kako su košarkaši Stoje nastupili i na turniru u Sežani gdje su uz domaćina nastupile još ekipe Jadrana iz Trsta i ekipa MARC iz Ajdovščine.

U prvome susretu turnira Stoja je uvjerljivo svladala Jadran rezultatom 91:71 uz veliki doprinos Gregora Beline (24 poena) i Josipa Ceranje (21). Na kraju prvoga dana turnira domaćin MP Sežana je pobijedila ekipu Ajdovščine sa 77:66.

U finalnoj utakmici turnira Stoja je odličnom igrom lako pobijedila MP Sežanu rezultatom 80:63 i osvojila turnir.

Za kraj dodajmo kako su na službenoj stranici Stoje naveli: “Odlično organiziran turnir od strane domaćina koji je pozvao Stoju da i sljedeće godine prisustvuje turniru.”