Studentska: Poznati skoro svi četvrfinalisti

U grupi D na utakmici FSB-a i LIB-a je FSB pobjedom osiguravao svoj plasman u idući dio natjecanja, dok bi poraz zakomplicirao stanje u grupi.

Zbog toga je FSB odmah krenuo dominantno u utakmicu i sa 9:0 serijom je izgledalo kako bi mogli jako rano pobjeći sa pobjedom. Prva četvrtina je završila sa 17:8. Strateg ekipe Libertasa, Franjo Arapović je pokušao naći rješenje protiv izvrsne obrane FSB-a, ali Marko Petrović je bio potpuno zaustavljen. U drugom poluvremenu FSB je opet ubrzao ritam, ali zahvaljujući nizom s(p)retnih pokušaja za 3 poena, ekipa LIB se uspjela donekle držati u utakmici te je uspjela smanjiti konačnu razliku na -7. Ove nedjelje u 10 sati će FSB protiv MF-a igrati za prvo mjesto u grupi.

Ekipa MF-a je odigrala ovaj tjedan 2 utakmice, osim što su pobijedili ekipu PF, također su odigrali zaostalu utakmicu sa KF. KF je pobjedom mogao skoro osigurati prolazak dalje, ali u utakmici gdje je bilo mnogo preokreta vodstva je MF izašao kao pobjednik sa 30:29. Nakon tog nesretnog poraza, ekipa KF-a je imala više sreće protiv GEF kojeg su pobijedili sa 36:35.

U grupi C koja se križa sa D grupom sa zanimanjem gledalo na utakmicu PBF-a i PMF-a. PBF je propustio pobijediti prvoplasirani AGF, a pobjedom protiv PMF-a bi prošli dalje. Međutim PMF je u prvoj četvrtini pokazao zašto je već na početku sezone bio favorit. Prva četvrtina je bila 16:5, da bi druga bila 11:6 i do kraja utakmice su mogli odigrati u laganijem tempu. Ekipa PMF-a će biti druga u grupi i igrati će protiv boljega iz susreta FSB-a i MF-a.

U grupi A su obje ekipe ekonomije rutiniranim pobjedama nad SF-om i GF-om potvrdili i matematički prve dvije pozicije u grupi. Ekipa EF 1 će igrati protiv VERN-a, a EF 2 će saznati svog protivnika u nedjelju.

U grupi B jedino nije sigurno tko će biti drugi u grupi i igrati protiv EF 2. FER je pobijedio ekipu FKIT-a sa 43 poena razlike, a FPRZ sa 22 GRAF. Njihov susret je odmah poslije susreta FSB-a i MF-a, odnosno u 11 sati. Ekipa VERN-a je osigurala prvo mjesto u grupi.