Težak poraz Žutih

U 14.kolu ABA lige snage su odmjerili Crvena Zvezda i Split. Splićani su otputovali bez iskusnih Nikole Vujčića i Vedrana Vukušića, a otprije su nedostajali Katić, Markulin i Vuković. Kratkog rostera Splićani nisu mogli izdržati te su visoko poraženi s 94:67.

Žuti su dobro otvorili susret, ponajprije zahvaljujući tandemu Subotić-Kraljević , i držali prednost. U 8.minuti je Sobin poentirao za 13:18 te je trener Zvezde primoran zvati minutu odmora. Do kraja četvrtine gosti su uspješno održali prednost i na odmor se otišlo s 16:21 u korist Splita.

U drugoj četvrtini domaćini se bude i s većom dozom agresivnosti u obrani, što im je omogućilo i lakše poene, prelaze u vodstvo u 13.minuti slobodnim bacanjem Eltona Browna(24:23). Nakon što su preuzeli vodstvo, crveno-beli rade veliku seriju i tako u 18.minuti imaju vodstvo 38:29. Žuti se do kraja poluvremena na krilima već spomenutog tandema Subotić-Kraljević uspijevaju vratiti i na poluvrijeme se odlazi s 40:37 za Zvezdu.

Nakon odmora na parket se vraća još agresivniji domaćin te Igor Rakočević i Raško Katić rade još jednu seriju i tako Zvezda s 58:44 ima dvoznamenkasto vodstvo u 26.minuti. Do kraja se ta razlika nije spuštala ispod dvije znamenke.

U posljednjem periodu Subotić i Sobin pokušavaju vratiti Žute u život, ali neuspješno(71:61 najmanja prednost u 34.minuti). U završnici igru napuštaju Kraljević i Sobin zbog pet osobnih greški i domaćini to dobro koriste kako bi povećali razliku i tako su mirno utakmicu priveli kraju. Završilo je s visokih 94:67 za Crvenu Zvezdu.

Kod Žutih, najefikasniji je bio Sobin s 14 postignutih poena, Krušlin, Subotić i Kraljević(11 skokova) ubacili su po 12 poena. Kod Zvezde najbolji su bili Rakočević i Savović s 13 poena.

Žuti u idućem kolu za vikend dočekuju Union Olimpiju na Gripama.