Tofas u TOP 16: Predvodio ih je fenomenalni Tomislav Zubčić!

Turski Tofas večeras je gostujućim slavljem kod češkog Nymburka rezultatom 97:103 osigurao prolazak u TOP 16 Basketball Champions League, a najbolji pojedinac susreta bio je fenomenalni Tomislav Zubčić.

U posljednjem susretu uvodne faze grupe B, Tofasu je igrala samo pobjeda u slučaju slavlja Dijona kod Keravnosa, a upravo takav scenarij se dogodio večeras. Nymburk je bio u blago prednosti tijekom cijelog prvog poluvremena, ali Turci se nisu predavali.

Čak deset izmjena u vodstvu u nastavku susreta najbolji je dokaz koliko je utakmica bila neizvjesna. Tofas je na nešto više od tri minute do kraja otišao na 89:93, a tu prednost nije ispuštao te sasvim zasluženo upisao pobjedu 97:103.

Tomislav Zubčić bio je fenomenalan, ubacio je 27 poena uz šut iz igre 8/14, a uhvatio je i 3 skoka. U domaćin je redovima bolji od ostalih bio Prewitt s 24 poena.