Tomić spasio Barcelonu i ostavio nadu za polufinale

Košarkaši Barcelone izjednačili su seriju na 1-1 pobjedom na gostovanju kod MoraBanc Andorre. Bila je to klasična “win or go home” situaciju u kojoj su se Katalonci našli nakon iznenađujućeg poraza u prvoj četvrtfinalnoj utakmici doigravanja. No, ovaj put se Barca izvukla pa će imati priliku na svome terenu doći do polufinala ACB lige. U tijesnoj utakmici momčad Svetislava Pešića slavila je rezultatom 81:85.

Barcu je do pobjede predvodio Ante Tomić s 19 poena, a valja istaknuti kako je Dubrovčanin ubacio ključna slobodna bacanja u prijelomnim trenucima susreta i tako postao heroj. Solidnu rolu odradio je i Petteri Koponen koji je ubacio 15 poena, dok su Pau Ribas i Thomas Heurtel dodali po 13. Andrew Albicy bio je najefikasniji u poraženoj momčadi s 22 poena.

Većina susreta bila je vrlo izjednačena. Barca je sredinom treće dionice pobjegla na 12 poena prednosti, ali košarkaški Andorre prije ulaska u posljednju četvrtinu serijom 13:2 anuliraju prednost gostujuće momčadi. U posljednjih par minuta utakmice domaćini su imali plus tri (67:64), ali Ante Tomić donosi preokret i Barca njegovim slobodnim bacanjima bježi na plus šest dvije minute prije kraja (74:80). To se u konačnici pokazalo presudnim, a domaćini su na kraju preko Jake Blažića uspjeli samo ublažiti poraz.