Treća uzastopna pobjeda Zadra

Oko pet tisuća gledatelja u zadarskoj Dvorani Krešimir Ćosić svjedočilo je večeras trećoj uzastopnoj pobjedi košarkaša Zadra. Iako su u posljednjoj četvrtini imali i dvoznamenkastu prednost, Zadrani su za nova dva boda morali strepjeti do posljednjeg zvuka sirene.

Zadar – Partizan 69:68 (15:12; 34:27; 50:42)

Zadar: Segarić, Ivanov 7 (7 sk), Kraljević 8, Šango 6, Sobin 14 (8 sk), Širko, Špaleta, Ramljak 6 (6 sk), Bošnjak 3, Florence 25, Jurica.

Partizan: Pavlović 11 (7 sk), Tepić 4, Marinković, Dallo 8, Milutinov 7 (7 sk), Milosavljević 11 (6 sk), Mačvan 14 (13 sk), Gagić 4, Andrić 9, Milutinović, Bezbradica, Bogdanović.

Zadrani otvaraju utakmicu s dva vezana ubačaja Josipa Sobina, a do prvog izjednačenja (10:10) Partizan dolazi u 8. minuti ubačajem Milana Mačvana. Prvu dionicu poenima je završio onaj koji je istima i započeo utakmicu – Sobin ubacuje za 15:12. Još su u dva navrata početkom drugog perioda gosti izjednačili, a onda Franko Šango ubacuje tricu, Sobin veže nova četiri poena i Zadrani se odljepljuju na pristojnih 26:19. Mačvan na trenutak prekida seriju domaćina, ali se potom budi Filip Kraljević te sa dva uzastopna ubačaja donosi 30:21 na semaforu. Do kraja poluvremena gosti su se malo pribrali, a isto svojim šestim poenom na utakmici zaključuje James Florence, za 34:27 nakon 20 minuta igre.

Domaći košarkaši u grču otvaraju drugo poluvrijeme, pa prve poene, nakon nesportskog prekršaja Nikole Milutinova, ubacuje Kreljević s linije slobodnog bacanja nakon tri i pol minute igre, a prvi poeni iz igre stižu tek tri minute nakon toga, a ubacuje ih Sobin. Srećom po momčad Ante Nazora, niti Partizan u tom razdoblju nije briljirao, te nisu uspjeli stići vodstvo Zadra. Posljednje dvije minute treće četvrtine Zadrani su odigrali odlično, te su serijom 9:2 ušli u posljednjih deset minuta vodstvom 50:42.

Seriju domaćih produžili su odmah na početku nastavka tricom Florence i slobodnim bacanjima Marko Ramljak, za najvećih +13 na utakmici (55:42). Crno-bijeli uzvraćaju serijom 11:0 i smanjuju na samo 55:53 točno na polovici posljednje četvrtine. Tada kreće Florence i sa svojih sedam vezanih poena diže kompletnu dvoranu na noge, pošto se u posljednje dvije minute ulazi sa 63:56. Ušlo se međutim u infarktnu završnicu u posljednjih 25 sekundi. Najprije je Ramljak ubacio samo jedno slobodno bacanje za 66:61, na drugoj strani tricom uzvraća Mihajlo Andrić za -2, a brzi prekršaj gostiju iskorištava Florence i s dva bacanja donosi Zadru 68:64. Međutim, Andrić ponovno ubacuje tricu, a Ramljak samo jedno bacanje i Partizan pri rezultatu 69:67 ima napad za pobjedu ili produžetak. Tri sekunde prije isteka vremena Domagoj Bošnjak pravi prekršaj na Andriću, a ovaj pogađa prvo, promašuje drugo slobodno bacanje. Loptu hvataju Šango i Saša Pavlović, a zadarsko krilo čupa loptu iz ruku iskusnog Crnogorca i tada započinje slavlje domaćina.

Florence je utakmicu završio s 25 poena, a Sobin sa 14 i osam skokova, iako je šest minuta prije kraja zaradio petu osobnu pogrešku. Kod gostiju je double-double učinka od 14 koševa i 13 skokova stigao Mačvan, a po 11 poena su dodali Dragan Milosavljević i Pavlović.

Nastavak pobjedničkog niza Zadrani će tražiti sljedeće subote u Valjevu kod Metalca, dok će Partizan dan kasnije snage odmjeriti s Budućnosti.