Eurocup: Trica Pilepića za pobjedu Cedevite

Večeras je u Draženovom domu Cedevita ugostila španjolsku CAI Zaragozu u sklopu prvog kola drugog kruga Eurocupa, a pobjedu im je protiv tricaški raspoloženih gostiju donio Fran Pilepić sekundu i pol prije kraja, ubačajem upravo iza linije 6,75.

Cedevita – CAI Zaragoza 83:80 (16:21; 37:38; 61:57)

Cedevita: Mazalin 3, Zubčić 3, Ramljak 7, Pilepić 23, Babić 9, A. Delaš, Žganec 2, Bilan 12, M. Delaš 8 (6 sk), Gordić 6, Ukić 4 (7 as), Arapović 6.

CAI Zaragoza: Lisch, Llompart 10 (7 as), Katić 6, Sastre 3, Tomas, Robinson 8, Landry 5, Norel 11 (6 sk), Fontet, Goulding 9, Jelovac 28 (9 sk).

Prva četvrtina protekla je uglavnom u izmjenjivanju ubačaja s obje strane, a prednost je uglavnom bila na strani momčadi Zaragoze, koja je pick and rollom razbijala Cedevitinu obranu, te na odmor nakon prvih deset minuta otišla s prednošću 16:21. Cedevita na krilima pet poena Marija Delaša dolazi do izjednačenja već nakon dvije minute igre u drugoj dionici, a ubrzo nakon toga Miro Bilan ubacuje dvicu za prednost Cedevite. Ipak domaćini nisu uspjeli okruniti bolju igru s otvaranja četvrtine, a španjolska se momčad na krilima sjajnog Stevana Jelovca ubrzo vratila u vodstvo, koje je očuvala do kraja poluvremena, za 37:38.

Opet Vitamini bolje otvaraju četvrtinu i stižu do 43:40 na otvaranju drugog poluvremena, ali gosti se opet vraćaju u egal, odnosno minimalno vodstvo, koje drže do 28. minute, kada Ivan Ramljak dovodi našu momčad u vodstvo (58:57), a tricom Luke Babića Cedevita sa 61:57 ulazi u posljednjih deset minuta. U posljednjoj se četvrtini gostima ponovno ukazao Jelovac koji ih teškom tricom vraća u egal, a Chris Goulding još težim ubačajem za tri poena dovodi goste ponovno u vodstvo (71:74).

U posljednju se minutu ulazi rezultatom 77:76 s napadom domaćih. Ali, Pilepić gubi loptu i gosti u kontri vraćaju svoju prednost, pa je Jasmin Repeša primoran pozvati minutu odmora. Nakon izgrađene akcije Pilepić vraća prednost domaćinu, ali gosti ponovno preko Jelovca izjednačavaju rezultat dvadesetak sekundi prije kraja (80:80). Napad za pobjedu Cedevite promašuje Nemanja Gordić loše izrađenim šutom, ali lopta nakon skoka u napadu dolazi do Pilepića koji tricom donosi konačnih 83:80 sekundu i pol prije kraja. Do isteka vremena je još Jelovac tricom pokušao smanjiti rezultat, ali njegov pokušaj s devet metara nije bio precizan.

Na koncu je Pilepić završio susret s 23 poena i samo dva promašaja iz igre, a jedini dvoznamenkasti igrač Cedevite uz njega bio je Bilan s 12 ubačaja. Kod gostiju je sjajnu utakmicu odigrao Stevan Jelovac s 28 koševa i devet uhvaćenih skokova za valorizaciju 36. Henk Norel dodao je 11 poena, a jedan manje uz sedam asistencija Pedro Llompart.