Turski kup: Naslov za Bogdanovića

Košarkaši Fenerbahčea pobjednici su ovogodišnjeg turskog košarkaškog Kupa. Završnica je igrana u Esksisehiru, a Fenerbahče je u dramatičnoj završnici slavio protiv Galatasarayja 63:57.

Velikim dijelom drugog poluvremena u vodstvu su bili igrači Galatasarayja, pa tako i tijekom posljednje četvrtine. Ipak, u posljednjih pet minuta se dogodio preokret, makar je u samoj završnici bilo također napeto s obzirom da je Galatasaray bio na minimalnom zaostatku (58:57).

Ipak, iskusnija momčad Fenerbahčea je zadržala vodstvo i proslavila prvi naslov u sezoni. Dobio je Fenerbahče zadnju četvrtinu s 22:13.

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović nije ovom prilikom bio posebno inspiriran, pa je utakmicu završio sa samo pet poena. Imao je i pet skokova, te dvije asistencije, a sve to za 27 minuta igre. Imao je Bogdanović loš šut iz igre (0/3 za dva i 1/4 za tri), uz 2/2 s linije slobodnih bacanja.

No, imao je Fenerbahče u ovom ogledu sjajnog Davida Andersena koji je ubacio 21 poen uz pet skokova i dvije asistencije, dok je Oguz Savas dodao 14 poena uz šest skokova.

Kod Galatasarayja je najbolji bio Boniface Ndong sa 12 poena i šest uhvaćenih lopti.