U-16 reprezentacija (M) nadigrala Španjolce

Nakon što je prvi dan međunarodnog turnira u Španjolskoj završio pobjedom nad Nizozemskom, drugog dana turnira hrvatski kadetski reprezentativci ne posustaju i odnose pobjedu nad U17 reprezentacijom Španjolske.

Hrvatska U16 – Španjolska U17 89:83 (21-19, 25-13, 19-27, 24-24)

Utakmicu je košem otvorio Boris Tišma, no cijela se prva četvrtina igra u egalu, a Tišma je do kraja četvrtine skupio već 11 poena. Odlučna za krajnji rezultat je bila druga četvrtina u kojoj Hrvatska prelazi u dvoznamenkasto vodstvo, a na poluvrijeme se odlazi pri rezultatu 46:32.

Iako košem i slobodnim bacanjima Mateja Bošnjaka za 50:32 Hrvatska ima vodstvo od +18 na početku drugog poluvremena, domaćini pojačavaju pritisak, naša obrana popušta i Španjolci se približavaju na 3 razlike pri 62:59 za Hrvatsku. Trica Ivana Perasovića u kritičnom trenutku ne dopušta Španjolcima izjednačenje i na zadnji odmor se odlazi s +6 razlikom, jednakom kakvom je i završila utakmica jer se posljednja četvrtina igra izjednačeno koš za koš.

Odličnu igru protiv godinu dana starije španjolske reprezentacije pružio je Boris Tišma s 27 ubačenih poena i 6 skokova. U stopu ga je pratio Ivan Perasović s 23 poena, 5 skokova i 3 asistencije. Roko Prkačin je postigao 16 poena, 5 skokova i 2 bloka, a Matej Bošnjak 13 poena i 8 skokova.

Najkorisniji španjolski igrač bio je Javier Garcia s 23 poena i 6 asistencija.

Hrvatska je reprezentacija od španjolske bila dosta preciznija pri šutu za 3 poena pa je u koš ušlo 44% pokušaja (8/18), dok je Španjolcima za rukom pošlo tek 5 trica od 22 pokušaja, odnosno 23%. Također, razliku su činili i skokovi – Španjolsku smo nadskakali s ukupno 36 skokova, u usporedbi s 25 skokova domaćina.