U-16 reprezentacija poražena od Francuske

U-16 reprezentacija je odigrala svoje posljednje pripremne utakmice za Europsko prvenstvo koje će se od 9. do 17. kolovoza igrati u Udinama.

Dvije utakmice s Finskom, dvije s Crnom Gorom i dvije s Francuskom poslužile su kao ljetna priprema za Europsko prvenstvo nakon cjelogodišnjeg rada. Krajem prosinca prošle godine održan je Kup regija s pedesetak igrača kadetskog uzrasta, a odabrani su u siječnju nastavili s kratkim pripremama. Uslijedili su još međunarodni turniri u Turskoj i Francuskoj, a Europsko prvenstvo u Italiji bit će kulminacija ovogodišnjeg rada kadetske reprezentacije.

Hrvatska – Francuska 49:53 (5-10, 11-13, 23-9, 10-19)

Obje su reprezentacije obrambeno ušle u utakmicu pa je na poluvremenu tek 16:23 za Francusku. U trećoj četvrtini izabranici Mladena Erjavca uzimaju zamaha te, najprije slobodnim bacanjima Pleadina dolaze do izjednačenja (31:30) te nakon polaganja Noe Svobode preuzimaju vodstvo pri 33:30. Treća dionica završava i najvećim vodstvom Hrvatske od 39:32, no završna dionica utakmice pripada Francuzima za pobjedu od 49:53.

U utakmici s malo poena za Hrvatsku jedini je dvoznamenkasti bio Juraj Pleadin s 11 poena i dvije asistencije, a dobru je partiju pružio i Tomislav Ivišić s 9 poena, 7 skokova i 3 osvojene lopte.

Zanimljiv je bio loš postotak ubačaja trica na obje strane – Hrvati su ubacili tek jednu u 9 pokušaja, a Francuzi dvije iz 15 pokušaja.

KOMPLETNA STATISTIKA

Hrvatska – Francuska 51:58 (21-19, 12-11, 10-16, 8-12)

U drugom ogledu s Francuskom naši su kadeti držali kontrolu u prvom poluvremenu. Međutim, u početne 4 minute početka drugog poluvremena Francuzi rade ključnu seriju od 12 poena (33:30 do 33:42). Hrvatska je smogla snage i vratila se na samo pola koša razlike (44:43), ali dalje nije išlo.

U posljednju se dionicu ulazi s -3, no sirena označava kraj na 51:58 za drugo slavlje francuske reprezentacije.

U hrvatskim se redovima istaknuo Tomislav Ivišić s double double učinkom od 14 poena i 12 skokova uz dvije asistencije i dvije osvojene lopte. Ponovno je dobar bio i Juraj Pleadin s 12 poena i dvije asistencije.