U-16 reprezentacija poražena od Turske

Hrvatska – U15 Turska 77:89 (23-21, 26-22, 19-21, 9-25)

U drugom po redu ogledu u turskom gradu Sakaryji, Hrvatska je upisala poraz od turske U15 reprezentacije.

Naši su kadeti bili u vodstvu punih 35 minuta utakmice, iako ni u jednom trenutku nisu uspjeli značajnije odmaknuti. Istini za volju, nakon što je prvo poluvrijeme prošlo u, zapravo, egalu, početkom treće četvrtine polaganjem Noe Svobode Hrvatska dolazi do dvoznamenkastog vodstva na 58:47. No, ta je situacija potrajala tek četrdesetak sekundi te Turska dalje radi na rezultatskom približavanju.

Unatoč tome, i u posljednju se četvrtinu ulazi s hrvatskom prednošću (68:64). Još je tri minute trajalo +4 vodstvo, no u hrvatskim redovima ponovno dolazi do zastoja, slično kao u prvoj četvrtini s Litvom prethodni dan i Turska nevjerojatnom serijom od +20 skače sa 73:69 na 73:89.

Noa Svoboda koji je bio i najefikasniji hrvatski igrač u ovoj utakmici tek neznatno ublažuje krajnji rezultat slobodnim bacanjem i tricom do 77:89. Inače je postigao 18 poena, 6 skokova, 3 asistencije i dvije blokade. Nikola Lebo je ubacio 12 poena i tri puta ukrao loptu, a po 10 poena ubacili su Tomislav Ivišić i Antonio Šantić.

Najbolji igrač Turske U15 bio je Haktan Yavaş s 19 poena, 4 skoka i dvije asistencije.

U srijedu, 30 siječnja, naši kadeti igraju utakmicu s U16 reprezentacijom Srbije s početkom u 12:00 sati, a prijenos uživo možete pogledati niže.