U-17: Peras sredio Egipat, slijede Amerikanci

U-17 reprezentacija je prošla u četvrtfinale pobjedom nad Egiptom rezultatom 68:55. Odlična igra u prvoj i posljednjoj dionici bila je dovoljna da se riješe Egipćani, a u sljedećoj fazi izabranike Damira Miljkovića dočekuju Amerikanci koji su lagano svladali Dominikansku Republiku. Utakmicu turnira odigrao je Splićanin Ivan Perasović ubacivši 22 poena uz šut iz igre 8/11 uz još četiri skoka te po dvije asistencije i ukradene lopte.

Hrvatska – Egipat 68:55 (20:11, 14:18, 14:12, 20:14)

(Perasović 22, Bošnjak 13(10sk), Gizdavčić 11 – Elmadawy 17, Morsy 13)

Rezultat praktički nije dolazio u pitane od samoga početka. Odlično su naši dečki ušli u utakmicu s uvodnih 11:4 da bi Egipćani malo zaprijetili pred kraj druge dionice kada su poveli s plus dva. To je ujedno bila i jedina opasnija prijetnja Egipta. Do kraja treće četvrtine Hrvatska se odvaja na ugodnijih sedam do devet poena prednosti. U zadnjih deset minuta Egipćani uspijevaju u jednom navratu doći na minus pet, ali pobjeda do kraja nije dolazila u pitanje.

Okršaj s Amerikancima je na rasporedu u noći s petka na subotu, u 1:30. Utakmicu će biti moguće pratiti na FIBA-inom Youtube kanalu.