U-17 reprezentacija uvjerljiva protiv Crne Gore

U sklopu turnira „Sjećanje na Dražena“ u Šibeniku se održavaju i prijateljske utakmice između U17 reprezentacija Hrvatske i Crne Gore

Hrvatska – Crna Gora 86:63 (19-13, 20-13, 31-13, 16-24)

U prvoj prijateljskoj utakmici između U17 reprezentacija Hrvatske i Crne Gore naši su igrači dominirali tijekom cijele utakmice. Iako je Crna Gora zaprijetila vodstvom od 6:1, reprezentativci Hrvatske brzo su zbili redove i prešli u dvoznamenkasto vodstvo.

Krajem treće četvrtine i našom serijom od 14 uzastopnih poena došlo je i do prednosti od +33 pri rezultatu 70:37, a u vodstvu je ukupno provedeno više od 35 minuta igre.

Najefikasniji za Hrvatsku pokazao se Ivan Perasović s ubačenih 20 poena i s fantastičnim postotkom ubačaja – 100% za 2 poena (4/4) i 80% za 3 poena (4/5). Dvoznamenkasti su još bili i Viktor Šarić (18p), Matej Bošnjak (12p) te Roko Prkačin s 10 poena, ali i 9 skokova i 6 asistencija.

Instruktor HKS-a Mladen Erjavec: „Odigrali smo jako dobru utakmicu, pogotovo prvih trideset minuta igre. Rekao bih – možda čak i predobru. Naravno, ključno je kako nastaviti dalje raditi, no budemo li se kretali u ovom smjeru, bit će još i boljih rezultata.“

Sljedeća utakmica s Crnom Gorom je na rasporedu u petak, 8. lipnja u 20 sati.