U-18 reprezentacija (M) uspješna protiv Slovenaca

Muška juniorska reprezentacija i dalje niže uspjehe za vrijeme priprema za Europsko prvenstvo. Nakon osvojenog turnira u francuskom Voironu, odigrala je dvije prijateljske utakmice sa Slovenijom i slavila u obje.

Slovenija – Hrvatska 15. srpnja –  62:83 (15:24, 25:15, 9:25, 13:9)

Iako je ovoj utakmici Slovenija šokirala našu reprezentaciju na početku te povela 7:2, reprezentativci vođeni trenerom Vladimirom Anzulovićem brzo su se vratili u utakmicu i prvu četvrtinu završili s vodstvom od 9 poena. U drugoj četvrtini je uslijedio pad te se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 40:39 za Sloveniju, da bi treća četvrtina razlikom od 16 poena praktički riješila utakmicu.

Planinić 6, Benković 3, Čubrilo 13, Runjić 13, Branković 6, Palokaj 11, Erslan 10, Vujičić 10, Rajčić 6, Patekar 1, Macner 4

Slovenija Hrvatska 16. srpnja  – 53:62 (10:20, 17:16, 11:21, 15:5)

Druga je utakmica protekla u nešto izjednačenijem ritmu nego prva. Naši su reprezentativci odlično odigrali prvu i treću četvrtinu, dok je posljednja ipak pripala Sloveniji, no rezultat je neupitan i pobjedu odnosi Hrvatska.

Branković, Planinić 11, Benković 2, Šamanić 15, Runjić 8, Macner 3, Palokaj 6, Erslan 5, Vujičić 2, Rajčić 6, Patekar, Gizdavčić, Janković 4

Vladimir Anzulović nakon odigranih utakmica: „Odigrali smo dvije utakmice sa Slovenijom i pobijedili smo u obje.  Pružili smo dosta solidnu igru i čestitam momcima na uloženom trudu i rezultatu. Još uvijek smo umorni, ali i dobro i naporno radimo i nadam se da ćemo ostati zdravi do početka prvenstva. Bili smo u Sv. Martinu, bili smo na Rogli, vraćamo se u Sveti Martin i imamo stvarno sve uvjete za rad. Zahvaljujem se Savezu i nadam se da ćemo opravdati povjerenje.“