U čak tri produžetka Split upisao veliku pobjedu

U sklopu šestog kola ABA 2 lige Split je na Gripama ugostio sarajevsku Bosnu. Imali smo prilike gledati prvoklasnu, do kraja izjednačenu utakmicu, koja će dugo ostati upamćena zbog drame koja se odvijala kroz tri produžetka. Srećom, u okršaju bivših europskih prvaka na kraju je slavila hrvatska momčad.

ABA 2 liga, 6. kolo, 17. studeni:

Split – Bosna 107:106 (21:15, 21:21, 19:20, 21:26, 9:9, 9:9, 7:6)

Split: Scott 26 (9as), Kalajžić 12 (8as), Kedžo 14, Filipović 7, Marčinković 19, Najev 9, Jukić, Kanaet 4, Vrgoč, Špaleta 2, Širko 14 (9as), Vručinić

Bosna: Walker 7 (8as), Alkadić, Pašajlić 26 (8as), Knežević 10, Antunović, Bradford 3, Rešidović, Miković 4, Radukić 14, Šturanović 22, Durak 10

Marčinković postiže prvih pet poena na susretu i uspostavlja domaćima vodstvo koje su održali do kraja prve dionice. U nastavku su gosti cijelo puhali za vrat “Žutima”, da bi Kneževićevom tricom i poveli (32:33). Marčinkovićeva i Filipovićeva trica vraćaju prednost i na poluvrijeme  se odlazi s blagom prednošću domaćina.

Iza velikog odmora Split kroz cijelu treću četvrtinu održava jednoznamenkastu prednost. U četvrtu su “Žuti” krenuli još jače: Širko, Kedžo i Scott dižu prednost na plus deset. Imali su Splićani minutu prije kraja osam koševa prednosti, ali Pašaljić veže šest poena, da bi šest sekundi prije kraja Radukić izjednačio tricom i odveo utakmicu u prvi produžetak.

U prvom produžetku Split je također dugo držao prednost. Međutim “Žuti” prosipaju prednost i Walker pet sekundi prije kraja poravnava za drugi produžetak (91:91).

U drugom, još neizvjesnijem produžetku, Pašaljić četiri sekunde do kraja s linije slobodnih bacanja poravnava na okruglih 100:100. Imao je splitski Amerikanac priliku u posljednjem napadu, ali promašio je pa se otišlo u još jedan produžetak.

U nastavku Scott otvara tricom, a Pašaljić uzvraća sa šest vezanih poena. Imali su gosti plus tri (103:106), ali Scott i Špaleta donose minimalnu prednost Splitu. Zatim Vručinić propušta matirati protivnika tricom, ali na sreću publike na Gripama, Radukićev pokušaj nije bio uspješan.

Splićani su trenutno na omjeru 3-3, a idući okršaj u ABA 2 ligi čeka ih 30. studenog protiv Krke.