U16: Hrvatska slavila protiv Latvije

Hrvatska kadetska reprezentacija svladala je Latviju u drugom kolu FIBA European Challengera u Sofiji rezultatom 69-58.

Nakon relativno izjednačenih prvih 10 minuta, Hrvatska početkom druge četvrtine serijom 13-1 odlazi na prvu dvoznamenkastu prednost (33-23).

Izabranici Stipe Kuliša prednost su održavali kroz cijelu utakmicu, a do najvećeg odvajanja od Latvijaca došlo je sredinom treće četvrtine (53-36). Tri minute prije kraja treće četvrtine Latvija se približila na 9 poena zaostatka (55-46), ali nisu imali snage za potpuni preokret te su naši dečki mirno priveli utakmicu kraju za konačnih 69:58.

“Prvi korak u pripremi današnje utakmice je bio pozitivno utjecati na mentalni oporavak naših momaka nakon jučerašnjeg dana. Nažalost ovi momci zbog Covid restrikcija godinu dana nisu igrali utakmice u klupskom programu kao ni reprezentativnom te se osjeti manjak iskustva u turnirskom načinu natjecanja. Iz tog razloga mi je iznimno drago što su ovako odgovorili te na ovaj način stječu dragocjeno iskustvo. Iako smo opet imali iznimno nizak postotak šuta za tri poena kao i cak 17 promašenih slobodnih bacanja uspjeli smo držati kontrolu utakmice kroz defanzivni segment igre i tako suparnika cijelo vrijeme držali na sigurnoj rezultatskoj udaljenosti”, prokomentirao je susret glavni trener reprezentacije Stipe Kuliš.

U redovima Hrvatske ponovno je najbolji bio David Pavin s 24 poena i 6 skokova, Matej Akrap zabio je 10 poena uz 6 skokova, a Vito Perković je učinku od 9 koševa pridodao i 14 uhvaćenih skokova.

Kod poraženih najbolji strijelac bio je Roberts Blūms s 15 poena.

Hrvatsku sutra od 18 sati očekuje susret s domaćinom turnira – Bugarskom.