EP U16 (Ž): Poraz u završnici od Španjolske

Hrvatska ženska kadetska reprezentacija je poražena u prvoj utakmici Europskog prvenstva od Španjolske, braniteljica naslova, rezultatom 62:58.

Hrvatska – Španjolska 58:62 (15:15, 34:32, 46:47)

Hrvatska: Jordanić 7, Goleš, Slošnjak 9, Silov, Stojsavljević 5, Belošević, Dojkić 26, Mijatović 1, Bašić, Kelava 7, Dobroslavić 3, Marić.
Španjolska: Raventos 6, Cazoria 3, Ors, Junio 2, Salvadores 20, Muhate 10, Conde 13, Lopez 6, Santana, Ginzo, Mata 2, Diallo.

Prvo poluvrijeme utakmice prošlo je s puno izmjena u vodstvu, na kraju su naše košarkašice tricom Ive Slošnjak otišle na odmor s košem prednosti. Ivana Dojkić je u tom periodu pružila odličnu igru ubacivši impresivnih 19 poena.

U drugom dijelu utakmice vodila se ravnopravna borba do zadnjih par minuta. Anita Kelava nas s linije slobodna bacanja odvodi u vodstvo 58:56, a u sljedećem napadu Angela Salvadores postiže jedan poen te asistira Mariji Conde koja zabija tricu 12 sekundi prije kraja. U zadnjem napadu Slošnjak promašuje šut i pitanje pobjednika je odlučeno.

Do kraja utakmice dvoznamenkasta je ostala samo Dojkić sa 26 poena. U sastavu pobjedničke ekipe najviše su pokazale već također spomenute Salvadores s 20 poena i 12 skokova te Maria Conde sa 13 poena.

Sljedeću utakmicu igramo danas protiv Grčke u 12:45.