U16: Novi poraz Hrvatske, slijedi borba za 7. mjesto

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 16 godina starosti poražena je od Poljske 82:76 u utakmici za poredak od 5. do 8. mjesta na Europskom prvenstvu u Litvi i Latviji.

Košarkaši Hrvoja Vlašića u petak su u četvrtfinalu tijesno izgubili od Francuske 67:64 u utakmici velikih amplituda, a sada su na istom mjestu u Siemens Areni u Vilniusu stradali i od Poljaka, te ih u nedjelju u 12.30h čeka utakmica za 7. mjesto protiv poraženog iz susreta Njemačka – Španjolska.

Utakmica je većinom svoga tijeka bila izjednačena te se u prve tri četvrtine niti jedna momčad nije uspjela odvojiti na nešto veću prednost. Nakon prve četvrtine Hrvatska je vodila 19:15, a do poluvremena je Poljska prešla u prednost koja je na odlasku na veliki odmor iznosila 2 poena.

Početak drugog poluvremena pripao je hrvatskim kadetima koji su uspjeli ponovno doći do prednosti, ali nikako nisu mogli napraviti veću prednost nad Poljacima. Najveća prednost bila je osam poena (60:52), koliko smo imali na početku posljednje četvrtine.

Nakon toga osjeća se umor hrvatski reprezentativaca te Poljaci serijom 20-3 dolaze do prednosti koju su uspjeli sačuvati do kraja. U dva su navrata, koševima Mazalina i Tomića, Hrvati došli na samo 3 poena zaostatka, ali Poljaci su u oba navrata odgovorili svojim košem te onemogućili novi preokret. Utakmica je završena rezultatom 82:76, a Poljaci su samo u četvrtoj četvrtini napravili rezultat 34:23.

Najefikasniji u našim redovima bio je Luka Božić sa 17 koševa i 8 skokova. Marko Arapović zabio je 16 uz 7 skokova, a Lovro Mazalin 15 uz 5 skokova i 6 asistencija.

Kod Poljaka je najefikasniji bio Marek Zywert sa 17 koševa.