Ukić srušio Partizan

U subotnjem derbiju ABA lige u Beogradu su snage odmjerili Partizan i Cedevita. Utakmica je bila vrlo izjednačena do same završnice kada su igrači Cedevite započeli s dalekometnim trpanjem. Kada je bilo najpotrebnije pogađali su Cherry i Ukić, a Musa je zapečatio tricom Partizan za konačnih 82:92.

ABA liga, 11. kolo, 9. prosinac

Partizan – Cedevita 82:92 (23:24, 21:20, 18:23, 20:25)

(Williams Goss 25 – Ukić 23, Musa 16, Cherry 10)

Roko Ukić podsjeća na svoje najbolje dane. Cedevita slavi sedmu pobjedu u nizu, a kapetan je odigrao maestralnu utakmicu koja je bila vrlo izjednačena. Niti jedna momčad se nije značajnije odvajala sve do posljednjih pet minuta. Imala je Cedevita osam razlike, no domaćini su se uspijevali održati u egalu. No, tri minute prije kraja prvo Krušlin pogađa za plus šest, a zatim Cherry prodire za plus 8.

Par napada se uzastopno griješilo na obje strane, da bi ponovno Cherry s devet metara pogodio tricu s istekom napada. No, Partizan je brzo uzvratio, ali tada je Ukić pogodio tricu nakon dugog napada i riješio utakmicu.