Valenciji Superkup Španjolske

Košarkaši Valencije pobjednici su španjolskog Superkupa za 2017. godinu. U finalnoj utakmici održanoj u Las Palmasu pobijedili su domaću Gran Canariju rezultatom 69:63. Gran Canariji tako nije pošlo za rukom obraniti prošlogodišnji naslov pobjednika ovog natjecanja.

Herbalife Gran Canaria – Valencia Basket 63:69 (13:13, 19:10, 14:25, 17:21)

U utakmicu obje ekipe kreću sjajnom obrambenom igrom, dok u napadu djeluju kao da još nisu pronašli pravi ritam igre. Sve je to pridonijelo jako malom broju koševa na kraju prve četvrtine. U drugoj četvrtini domaćini počinju igrati kako znaju te nošeni sjajnom publikom odlaze na odmor s devet koševa prednosti. Prvak Španjolske Valencia u prvom poluvremenu djeluje potpuno neprepoznatljivo, sa samo 23 ubačena poena.

Ipak, Valencia se budi u trećoj četvrtini kada radi seriju 14-0 te pokazuje da se neće tek tako predati. <stigli su i do vodstva od dva razlike s kojim se ušlo u posljednju četvrtinu ovog finala. Valencia većim dijelom četvrte četvrtine drži utakmicu pod kontrolom. Iako je Gran Canaria tricom na kraju stigla na zaostatak od samo jednog koša, falilo je preciznosti za konačnu pobjedu koja je tako otišla na stranu prvaka Španjolske.

Pobjednike su predvodili San Emeterio s 18 poena te Dubljević sa 16 poena i sedam skokova. Kod poraženih najbolji je bio Eriksson koji je ubacio 13 poena.