Universitas slavio protiv Rudeša

U dvoboju između Rudeša i Universitasa pobjeda je otišla na stranu splitskih gostiju.

Prva muška liga, 22.travnja

Rudeš-Universitas 62:80 (18:23, 14:19, 24:21, 6:17)

(Galić 24, Cvitković 18, Ivanković 7 ; Vrgoč 15, Radoš 12, Omrčen 11, Rebić 11)

Splićani do značajnije prednosti dolaze četiri minute prije kraja četvrtine, kada su došli do blage prednosti od pet poena. Mario Galić izjednačava, ali Mario Rajčić ne dopušta domaćinima da promisle o prelasku u vodstvo pa ubacuje s linije tri. Pridružuje mu se Vručinić i tako dolaze na plus pet. Rezultat na kraju četvrtine je 18:23.
Splićani povećavaju svoju prednost i šest minuta prije kraja četvrtine imaju plus 12. Domaćini se ne predaju i smanjuju svoj zaostatak na deset poena. Rezultat na poluvremenu je 32:42.
Serijom domaćina od 8:0 gosti dolaze do zaključka da im ova utakmica neće proći tako lako. Bruno Rebić se diže s linije tri i pogađa. Zatim pogađa oba slobodna bacanja i vodi svoju momčad u prednost od plus 11. Cvitković i Galić smanjuju prednost. Budi se Marić, ubacuje pet poena i uvodi sigurnost natrag u redove svoje momčadi. Rezultat na kraju treće četvrtine je 56:63.
Momčad Milana Karakaša ne dovodi u pitanje pobjedu. Nastavljaju svojim ritmom, povećavaju prednost i utakmicu završavaju rezultatom 62:80.