Utakmica karijere Dragana Bendera

NBA nedjelja pružila nam je pet utakmica u kojima izdvajamo odličnu igru Dragana Bendera te očekivanu pobjedu Los Angeles Lakersa u svom Staples centru protiv Atlanta Hawksa. Za kraj posjetili smo Portland gdje su domaćini, u tijesnoj završnici, iznenadili bolje plasirane Spurse i tako upisali vrijednu pobjedu na putu prema playoffu.

Phoenix Suns – Oklahoma City Thunder  114:100

(D.Bender 20k 6sk 4as 3bl, D.Booker 26k 4as, T.Warren 23k 5sk – R.Westbrook 26k 10sk 11as, P.George 19k 8sk 5as, C.Anthony 14k 4sk)

Ni triple-double Russela Westbrooka nije pomogao Thunderima (22-18) protiv raspoloženih i raspucanih Sunsa (16-26). Klupa domaćina zabila je 48 koševa naprema Oklahominih 21 uz to da je Phoenix imao samo 7 izgubljenih lopti. Marquese Chriss je nakon samo 10 minuta igre napustio teren zbog lakše ozlijede kuka te je to otvorilo još više minuta za našeg Bendera. A on je, tih 39 minuta, iskoristio na najbolji način te je zabio 20 poena (najviše u karijeri), šut 7-9 ( 1-1 za 2 i čak 6-8 za 3 ) uz 6 skokova, 4 asistencije, 3 blokade i valorizacija +19.  Otvorio je utakmicu s dvije blokade ( posebno je bila dojmljiva ona na Westbrooku) dok je u drugom poluvremenu zabio 17 poena šutirajući 5-6 za tricu. Ukupno je zabio 6 trica što mu je također najbolji rezultat karijere. Podršku s klupe ima je u još jednom dvadesetogodišnjaku i rookieu Joshu Jacksonu (17k 10sk 5as) što je bilo previše za goste koje su uz spomenutog Westrbooka predvodili Paul George i Carmelo Anthony.  Oklahoma se sada nalazi na petom mjestu zapadne konferencije dok su Sunsi jedanaesti.

Los Angeles Lakers – Atlanta Hawks  132:113

(B.Ingram 20k 7sk, J.Randle 15k 9sk 4as, Ivica Zubac 0k 0sk –  D.Schroder 27k 5as, K.Bazemore 15k 3as)

Nakon solidnog ulaska u sezonu Los Angeles Lakersi (12-27) su u zadnjih par tjedana potonuli na zadnje mjesto zapadne konferencije te se priče s početka sezone o lovu na playoff izgleda neće ostvariti. U takvom okruženju dočekali su Atlanta Hawkse (10-29) koji su isto tako zadnji u svojoj konferenciji i love što bolju poziciju na nadolazećem draftu. Stoga ne ćudi pobjeda domaćina koja nije dolazila u pitanje većim djelom utakmice i Lakersi su mogli utakmicu mirno privesti kraju. Najbolji pojedinac bio je Brandon Ingram koji pruža dobre partije na oba kraja terena, a uz njega su se još istaknuli Julius Randle i Jordan Clarkson (18k).  Naš Ivica Zubac odigrao je svega jednu minutu te se nadamo kako će ubuduće dobivati više prigode da se dokaže. Kod Hawksa najbolji su bili njemački reprezentativac Dennis Schroder i bivši Laker Kent Bazemore.

Portland Trail Blazers – San Antonio Spurs   111:110

(C.McCollum 25k 5sk 7as, M.Harkless 19k 5sk, J.Nurkić 17k 13sk – L.Aldridge 30k 14sk, M.Ginobili 26k 4sk, P.Gasol 16k 9sk 5as)

Ne baš lijepu dobrodošlicu pružili su Portland Trail Blazersi (21-18) svojem bivšem igraču LaMarcusu Aldridgeu i njegovim San Antonio Spursima (27-14). Bio je to susret između 3. I 7. momčadi na zapadu kojeg je obilježila gusta završnica s dosta nespretnih poteza s obje strane. Na kraju su sretniji bili domaćini iako obje ekipe igraju bez svojih udarnih igrača Damiana Lillarda i Kawhia Leonarda. Gosti jednostavno nisu imali rješenja u sredini za Jusufa Nurkića koji je ostvario double-double i igra sve bolje kako sezona odmiče. Uz standardnu rolu CJ McColluma dobro je odigrao i Shabazz Napier (15k 5sk 7as) koji je ušao u petorku baš umjesto Lillarda. Spursi u odsustvu Leonarda sve svoje karte bacaju na Aldridgea koji je odigrao još jednu odličnu partiju i pokazuje napredak u odnosu na prošle dvije sezone pod palicom Gregga Popovicha i njegovog tima u Texasu. Što tek reći za Manua Ginobilia koji i u četrdesetoj godini pruža igre kao u najboljim godinama i drži klupu svoje momčadi. Međutim ovaj put im to nije donijelo pobjedu te nam ostaje za vidjeti kako će se obračunati sa Sacramento Kingsima koji ih dočekuju već večeras. Portland iduću utakmicu igra u gostima protiv OKC-a.