Uvjerljivi porazi Medveščaka i Trešnjevke u WABA ligi

Uvjerljivi porazi zagrebačkih klubova u 5. kolu BTravel Superlige. Trešnjevka 2009 je poražena kod Partizana u Beogradu 77:46, a Budućnost iz Podgorice je na Pešćenici nadigrala Medveščak 88:50.

Trešnjevka 2009 je već nakon pet minuta gubila 16:4, a sredinom druge četvrtine već je bilo velikih 39:15. Bez Anđele Katavić i s 29 izgubljenih lopti jedini dvocifreni učinak imale su Karla Erjavec (13) i Josipa Pavić (12). Iskusna Ivanka Matić je prevodila Partizan sa 17 poena, a Olga Stepanović je dodala 15.

Medveščak nije uspio ozbiljnije parirati razigranoj Budućnosti koja je već nakon prve četvrtine (27:9) praktički rješila pitanje pobjednika. Bez pogođene trice (0/12) i skakačke premoći gošći ekipa Braslava Turića i nije mogla napraviti više u ovoj utakmici. Kako je susret bio rješen puno prije kraja tako je trener Medveščaka uspio donekle odmoriti ponajbolje igračice za subotnji derbi protiv Trešnjevke 2009.

Iva Todorić (11p, 16sk, 5a, 3 uk.l) i Patricia Bura (10p, 9sk, 5bl, 4 uk.l) su bile najefikasnije, a kod gošći Nikolina Babić je ubacila najviše 16 poena.

WABA, U17: ZAGREB DOMAĆIN U TRNSKOM, TREŠNJEVKA 2009 U LJUBLJANI

U nedjelju se u Zagrebu i Ljubljani održavaju četvrtfinalni turniri regioonalne U17 WABA lige. Na turniru u Zagrebu (SD Trnsko) pored domaćina Zagreba nastupiti će Ilirija (Slovenija), Budućnost Lovćen (Crna Gora) i Konjic (BiH).

U Ljubljani će pored domaćina Ježice igrati Cinkarna Celje (Slovenija), Badel 1862 Skoplje (Makedonija) i zagrebačka Trešnjevka 2009.

Pobjednici polufinalnih utakmica izborit će nastup na završnom turniru.

Zagreb (SD Trnsko), nedjelja, 25.02.2017.