Uvjerljivom pobjedom Gorica ostavila Kaštela na začelju

Gorica je danas u sklopu 16. kola A1 lige ugostila košarkaše Kaštela i uvjerljivom pobjedom 98:66 ostali na petom mjestu ljestvice, posljednjem koje vodi u Ligu za prvaka, dok su njihovi današnji gosti s tek dvije ubilježene pobjede ostali usamljeni na začelju ljestvice.

Utakmicu odlično otvara gostujući centar Petar Madunić, koji je do polovice prve četvrtine ubacio sedam poena za rezultat 10:9. Tu su se domaćini polako počeli odvajati i sa sedam poena Marina Zrnića otišli na 23:17 po isteku prve četvrtine. Poenima Madunića i zakucavanjem Nikole Došena gosti se sredinom druge četvrtine vraćaju u utakmicu i smanjuju na 31:28, ali tada kreće dalekometna paljba domaćina, koji sa tri trice do kraja prvog poluvremena odlaze na 44:36.

Drugo poluvrijeme ubačajem za prvo dvoznamenkasto vodstvo Gorice otvara Ivan Papac, a potom kreće sjajna serija Davora Konjevića, koji sa 11 svojih poena u sljedeće četiri minute donosi domaćinima velikih 60:41. Do prve prednosti od preko 20 poena Goricu ponovno dovodi sjajni Konjević, koji je u 28. minuti postavio 69:48, a u posljednjih deset minuta ulazi se rezultatom 73:53. Novom tricom Konjevića otvorena je posljednja dionica, a igra gostiju tada se u potpunosti raspala, pa su do kraja susreta stigli ubaciti svega 13 poena, a domaćini su, nastavivši sa sjajnom napadačkom izvedbom, stigli do konačnih 98:66.

Konjević je s 24 poena i istim tolikim indeksom korisnosti bio prvo ime susreta, a prvi do njega u sastavu trenera Josipa Sesara bili su Papac sa 17 poena i šest skokova te Zrnić s poenom manje. U gostujućim redovima pozitivnu ocjenu zaslužili su Stipe Režić s 18 poena i šest skokova, Došen sa 17 koševa te Madunić s 15 ubačaja i šest uhvaćenih skokova.

U sljedećem kolu Gorica gostuje u Zaboku, dok je Kaštela slobodna.