Važnom pobjedom Zadar napravio korak prema sredini tablice

Zadar i Široki odigrali su svojevrsni derbi začelja. Zadar je prije ove utakmice bio na 11. mjestu s omjerom 3-6 dok je Široki zauzimao posljednje, četrnaesto s pobjedom manje. Važne bodove je odnjela je domaća ekipa s ovom pobjedom Zadar je napravio korak ka sredini tablice, a Široki ostaje prikovan za dno sa samo dvije pobjede iz deset utakmica.

Zadar – Široki Primorka 77:69 (18:19; 38:41; 53:50)

Zadar: Bašić, Kraljević 5, Lawerence 3, Perić, Sobin 6, Đugum 6, Ramljak 11 (5sk), Batur 9, Spaleta, Dijan 8 (8sk), Prostran 9, Šutalo 20 (4sk)
Široki: Katić , Mikulić, Petrović 12 (6sk), Bilinovac 4, Kaštropil 18 (7sk), Coles, Bošnjak, Jones 5 (10as), Opačak 8, Buva 2, Rikić 16, Vragović 4

Prva četvrtina na Višnjiku protekla je uglavnom u izmjenama vodstva. Igralo se koš za koš iako ne pretjerano efikasno. Do prve malo veće prednosti došao je Široki preko bivšeg igrača KK Zadra, Franka Kaštropila. Pri rezultatu 12:12 korpulentni centar je vezao pet poena.

Zadrani su brzo uzvratili preko Tonija Prostrana koji je pogodio dvije trice u nizu i vratio utakmicu u egal. Zadnji šut u prvom dijelu promašio je Marko Šutalo, a na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom gostiju.

Druga dionica bila je vrlo slična prvoj. I jedna i druga momčad bile su podjednake i nisu uspijevale pobjeći na veću razliku. Zadru je nedostajao pravi učinak Andrew Lawrencea i Marka Šutala koji su nakon dvadeset minuta, ukupno, imali šut iz igre 2/10.

S druge strane odlična je bila unutrašnja linija Širokog uz već spomenutog Kaštropila utakmicu života igrao je Robert Rikić koji je prvo poluvrijeme završio s šesnaest koševa i tri skoka na kontu. Na veliki odmor otišlo se s 41:38 u korist gostujuće momčadi.

Zadar je bolje otvorio nastavak i serijom 9-0 preokrenuo vodstvo na svoju stranu. Ništa gostima nije polazilo za rukom na otvaranju drugog dijela utakmice, a na prvi koš, tricu Tomislava Petrovića, čekali su gotovo pet minuta.

Vrlo neefikasno je četvrtina i završena, rezultatom 15:9 u korist Zadrana. Ipak zahvaljujući maloj prednosti koju su imali nakon prvih dvadeset minuta igre Široki je još uvijek bio u utakmici.

Utakmica je bila neizvjesna do posljednje minute. Kao i u samoj utakmici tako niti u završnici nitko nije uspijevao steći značajniju prednost. Dvije minute do kraja Marko Šutalo je s linije za slobodna bacanja odveo Zadar na lijepih tri poena razlike. Široki je promašio dva sljedeća napada, ali niti domaća ekipa nije bila precizna.

Na sreću to ih nije koštalo. Tricu povratka promašio je Jonathan Jones, a Marko Ramljak na drugoj strani postiže svoj deseti koš i postavlja 74:69. Prednost je to koju momčad iz Hercegovine više nije mogla sustići. Nova pojačanja gostiju, Karlo Vragović i Ivan Opačak, odigrali su korektnu utakmicu upisavši kombinirano dvanaest koševa te su pokazali već u prvoj utakmici kako će donijeti kvalitetnu više.

Zadar u sljedećem kolu putuje u Beograd na teško gostovanje kod Crvene Zvezde, a Široki će se pokušati vratiti na pravi put protiv MZT-a na Pecari.