Velika pobjeda Cedevite u Istanbulu

Cedevita je u Istanbulu na gostovanju kod Bešiktaša došla do svoje druge pobjede u skupini P EuroCupa te tako uzvratila domaćinima za poraz u Zagrebu od prošlog tjedna. Što je još važnije, slavili su s poenom razlike više nego su izgubili u Zagrebu i sada će biti u prednosti ukoliko završe sa istim omjerom pobjeda i poraza.

Bešiktaš – Cedevita 55:58 (15:12, 27:35, 42:44)

Bešiktaš: Lofton 11, Broekhoff 10 (7 skokova), Iverson 10, Guler 9, Perkins 7, Ružić 5 (8 skokova), Topaloglu 3.

Cedevita: Babić 9 (5 skokova), Ray 9, Zubčić 8, Delaš 8, Nurkić 8, Suton 7 (9 skokova), Ramljak 5, Bilan 4.

Cedevita je otvorila susret koševima Ivana Ramljaka i povela sa 2:0. Cijelu prvu četvrtinu gledali smo izjednačenu igru gdje su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, a završnica prve dionice pripala je domaćinima koji taj period dobivaju rezultatom 15:12.

Drugu četvrtinu gledali smo odličnu igru Cedevite. Odličnom obranom nisu dopustili Bešiktašu da postigne nešto više od šest minuta, a za to vrijeme napravili su seriju od 13:0 na krilima Alana Raya i poveli 15:27. Seriju nakratko prekida centar Bešiktaša, Colton Iverson s jednim pogođenim bacanjem, a najveću prednost Cedevite bilježimo nešto kasnije kada su imali plus 13, točnije 18:31. Završnica četvrtine pripala je domaćinima koji je završavaju pogođenom tricom Chrisa Loftona, a na odmor se otišlo s plus osam za “vitamine”.

Cedevita je dobro otvorila treću četvrtinu i punih sedam minuta bili su bolji i održavali vodstvo između deset i 13 poena razlike, ali opet su pali u posljednje tri minute. Bešiktaš radi seriju 12:2 i potpuno se vraća u susret, a u posljednju dionicu ulazi se rezultatom 42:44 za Cedevitu. Odmah na početku posljednje dionice Bešiktaš dolazi u vodstvo, prvo nakon prve četvrtine i to tricom Muratcana Gulera koji seriju svoje momčadi povećava na 15:2 i diže navijače na noge. Ray uzvraća na drugoj strani i vraća Cedeviti vodstvo koje nisu ispuštali do kraja susreta.

U posljednju minutu utakmice ušlo se s plus pet Cedevite, a imali su i napad kojega propušta realizirati Luka Babić. Lofton na drugoj strani postiže brzu tricu i dovodi domaće na minus dva. Nakon minute odmora, Cedevita je krenula u napad, a do kraja susreta ostalo je 48 sekundi. Babić je krnuo izvesti loptu, ali je loše izveo i izgubio je loptu. Bešiktaš na drugoj strani promašuje dalekometnu tricu, loptu hvata Tomislav Ružić, dodaje je Loftonu, a njemu je krade Babić. Brzi faul napravili su tada domaći igrači na Goranu Sutonu koji pogađa samo jedno bacanje i daje priliku Bešiktašu da eventualnom tricom izbore produžetak.

Doron Perkins imao je loptu odluke u rukama, išao je šutirati tricu, ali ga je blokirao Ray, lopta je došla u ruke Ante Delaša i slavlje je moglo početi. Cedevita je na kraju slavila u susretu na mali broj koševa rezultatom 58:55.

Najbolji kod Bešiktaša bio je Lofton s 11 poena, a Ryan Broekhoff i Iverson su zabili po 10. Nevjerojatno, ali kod Cedevite niti jedan igrač nije postigao dvoznamenkasti broj koševa, najviše su zabili Babić i Ray, po devet koševa.