Jučer je krenuo Final Eight španjolskog Kupa, poznatijeg kao Copa del Rey. Ove godine grad domaćin je Malaga i klub Unicaja. Na njemu će nastupiti četiri hrvatska igrača i jedan trener.

Dvije utakmice četvrtfinala odigrane su sinoć. U prvom dvoboju večeri Real Madrid je lakoćom svladao Gran Canariu rezultatom 83:60. Dontaye Draper je standardno odigrao svoju dionicu od desetak minuta i pritom je ubacio 2 poena.

U drugom dvoboju svi su očekivali pobjedu domaćina, Unicaje. Vodili je momčad iz Malage na poluvremenu sedam razlike, a onda se ukazao hrvatski reprezentativac Damjan Rudež. Krajem treće četvrtine tricom je doveo goste u vodstvo, a do kraja utakmice ubacio je nekoliko ključne poena za veliko slavlje Zaragoze rezultatom 74:79 i sutrašnje polufinale s Real Madridom. Ukupno je ubacio 16 poena(4/4 trice) i bio je najbolji strijelac svoje momčadi, a kako je to izgledalo možete pogledati u priloženom videu.

Večeras Velimir Perasović sa svojom Valenciom čeka Laboral Kutxu, a u drugom dvoboju večeri Barcelona naših Ante Tomića i Maria Hezonje snage će odmjeriti protiv CB Canariasa.