Vrlo dobri Split pao protiv Mornara

Košarkaši Splita doživjeli su peti poraz u ABA ligi ove sezone. U osmom kolu ‘žuti’ su na Gripama poraženi od Mornara iz Bara 87:95 (35:21, 15:28, 21:30, 16:16).

U prvih 15 minuta teško da bi itko rekao da su gosti iz Bara dvadesetak puta skuplji od Splita. U 11. minuti ‘žuti’ su imali velikih, nestvarnih 17 koševa prednosti (38:21).

Split je igrao kao u transu, a u 15. minuti na semaforu je stajalo 48:32. U tim trenucima Split je napadački izgledao poput Houston Rocketsa. Splitski napad bio je raznovrstan. Zabijali su ĐokovićLukovićMesiček i Vranković.

No, gosti su se probudili krajem prvog poluvremena. Proradila je individualna kvaliteta kakve kod Mornara ima ‘za izvoz’. U idućih deset minuta momčad Ivice Skelina zabila je samo šest poena, što su gosti iskoristili te u 25. minuti poveli (53:56). Posebno inspiriran u trećoj četvrtini bio je Jacob Pullen. Nekadašnji igrač Cedevite zabio je u nekoliko minuta deset poena, te je Mornar uoči posljednje četvrtine imao zalihu od osam poena prednosti. U 36. minuti Marčinković je skočio u napadu i smanjio vodstvo gostiju na pet poena viška (79:84). Pri tom rezultatu Split je imao tri napada, no dva puta Luković i jednom Kedžo nisu bili precizni. Zato je na drugoj strani zabio Pullen (ukupno je zabio 27 poena), uz prekršaj, te je Mornar tri minute prije kraja otišao na plus osam (79:87).

‘Žuti’ se nisu predali, te su preko Perkovića, Mesičeka i Marčinkovića dvije minute prije kraja stigli na minus dva (85:87). Pullen je zatim realizirao dva slobodna bacanja, Đoković na drugoj strani promašio, a Whitehead položio za 85:91. Tu je bio kraj nadanjima ‘žutih’, te je Mornar stigao do šeste pobjede u regionalnom natjecanju ove sezone.

Split: Perković 5, Rebić, Perasović, Kedžo 5, Đoković 16, Marčinković 12, Šarić, Bajo 2, Čampara 1, Vranković 11, Luković 19, Mesiček 16.

Izvor: Dalmatinski portal