Vrsaljko donio Jollyu Ligu za prvaka

Denis Vrsaljko košem u posljednjim sekundama susreta donio je Šibenik Jollyu pobjedu na vrućem terenu u Sinju kod Alkara koja ih je odvela u ligu za prvaka, a tragičar je tako postao Zabok koji je ostao bez lige za prvaka i utakmica protiv ABA ligaša.

Alkar – Jolly JBŠ 78:79 (15:17, 44:31, 60:56)

Alkar: Perajica 14, Žitko 11, Boban Ju. 11, Vitali 11, Kanaet 10, Mikulić 8, Gaurina 5, S. Modrić 4, M. Modrić 4, Buzolić, Župić, Boban Jo.

Jolly JBŠ: Smith 21, Mrva 20, Katura 16, Bubalo D. 9, Kozić 6, Surina 3, Bubalo F. 2, Vrsaljko 2, Gulam, Vrlika, Cinac.

Vatrena atmosfera dočekala je goste iz Šibenika u kojoj su navijači proslavili plasman u ligu za prvaka, zatim 30 godina od finala Kupa bivše države, a slavlje je na kraju pokvario Jolly JBŠ koji je odnio minimalnu pobjedu koja im je donijela plasman u Ligu za prvaka.

Susret su bolje započeli gosti, a najveća prednost u prvom periodu bila im je pet poena razlike (7:12) nakon dvice Terrya Smitha. Uslijedio je povratak domaćina sa dvije trice. Prvu je zabio Slavko Modrić, a drugu Ivan Mikulić za vodstvo Alkara 13:12. Odmah uzvraća Juraj Kozić za novo vodstvo Jolly JBŠ. Rezultat je nakon prvih deset minuta bio 15:17 za goste.

Furiozno je Alkar krenuo u drugu četvrtinu nošen sjajnim navijanjem Maligana. Krenuli su serijom 11:0 u kojoj je Jure Boban postigao dvije trice i došli do vodstva 26:17. Seriju je nakratko prekinuo Domagoj Bubalo jednim pogođenim slobodnim bacanjem, a Toni Vitali novom dvicom po prvi puta na susretu donosi dvoznamenkastu prednost Alkaru. Došli su gosti u 16. minuti na pet poena zaostatka, ali ubrzo raspoloženi domaćini vraćaju na dvoznamenkastu prednost koja je na poluvremenu iznosila čak 13 poena razlike, a Jolly JBŠ je u tim trenucima izgledao daleko od Lige za prvaka.

Polaganjem Luke Žitka na početku treće dionice, Alkar je došao do najviših plus 15 na susretu, a onda je uslijedila serija gostiju 8:0 koje je predvodio Smith s pet postignutih koševa u tim trenucima. Nešto više od četiri minute do kraja treće četvrtine Žitko novim polaganjem opet odvodi Alkar na dvoznamenkastu prednost od 11 koševa razlike. Posljednje četiri minute ipak pripadaju gostima koji četvrtinu zaključuju s tri pogođena slobodna bacanja Mate Mrve i jednim Smitha za dostižnih minus četiri u posljednjem periodu.

Alkar je u prvih pet minuta posljednje četvrtine bio na deset poena razlike i činilo se kako će izbaciti najskuplju momčad iz toliko željene Lige za prvaka, a onda se Jolly malo po malo počeo približavati i stizati prednost, a u dva navrata je uspio i izjednačiti, ali niti jednom povesti. Kod rezultata 77:77, Slavko Modrić imao je dva slobodna bacanja, pogodio je samo prvo i donio Alkaru prednost od jednog poena razlike. Jolly je krenuo u napad, a Smith je promašio polaganje za pobjedu, ali u napadu skače Vrsaljko i postiže pobjednički koš koji mu je bio jedini na susretu i odvodi svoju momčad u Ligu za prvaka. Posljednji napad na susretu imao je Alkar, ali Žitko je promašio, a igrači Jolly JBŠ počeli su slaviti veliku pobjedu.