VTB liga pred raspletom

CSKA je na domaćem terenu slavio i u drugoj utakmici finala VTB lige protiv Lokomotiva iz Kubana. Utakmica nije bila toliko efikasna kao jučerašnja, a nije bilo niti toliko ne izvjesnosti. Domaćini su slavili s plus 10, a konačni rezultat je bio 64:54.

Vrlo spora košarka igrala se u prvoj četvrtini ove utakmice. Gosti iz Krasnodara ušli su strašno nervozno u utakmicu. Unatoč ne lošoj obrani u napadu nisu mogli pogoditi apsolutno ništa i tako su nakon osam minuta igre u prvoj četvrtini imali samo tri poena na kontu. CSKA je igrao solidno i već su u prvoj dionici igre imali i plus jedanaest, a četvrtina je završila rezultatom 18:9.

Ništa se previše nije promijenilo niti u nastavku. Malo su gosti došli sebi, ali nisu uspijevali značajnije spustiti razliku Moskovljana. Na poluvrijeme se otišlo s plus deset za domaće igrače.

Jackson i Krstić su dominirali u napadu, a previše izgubljenih lopti Kubana olakšavalo je posao igračima Ettorea Messine. Spustili su gosti prednost pet minuta prije kraja treće dionice igre razliku na samo četiri poena, ali to je bilo sve. Sonny Weems zabija osam poena u dvije minute i odvodi CSKA na plus dvanaest.

Četvrta četvrtina bila je samo formalnost, domaćini su u jednom trenutku imali i sedamnaest poena razlike. Igrači Lokomotiva su vrlo loše izvodili slobodna bacanja ( samo 36%), a nisu dobro niti kontrolirali skok i tu su stvari u kojima trebaju tražiti razloge poraza.

Sljedeća utakmica igra se u Krasnodaru, a Lokomotivu ostaje nada da će uspjeti okrenuti seriju iako to realno nije za očekivati. Utakmica se igra u četvrtak u 17.00h.