Vukovar najbolji u Županiji, Borovu pobjeda u Belišću

U nedjelju je u Borovu održan Memorijalni turnir Predrag Kovačević Tarzan koji se igrao u spomen na bivšeg igrača Šibenika, Vukovara i Borova. Sudjelovala su sva četiri A2 ligaša iz Vukovarsko-srijemske županije tako da je pobjednik turnira osim pehara i priznanja zaslužio titulu neslužbenog prvaka Županije.

U prvoj polufinalnoj utakmici Županja je odlično odigrala prvu četvrtinu protiv favoriziranog Vukovara. Nakon minusa od petnaest poena igrači Sanjina Kalaice do poluvremena se približavaju, a u trećem dijelu rješavaju pitanje pobjednika i prvog finalista. U pobjedi od 78:66 najviše je doprinio centar Nikola Tadić s 19 poena, a dvoznamenkasti su bili prošlogodišnji Vinkovčani, Filip Kordić (13) te Boris Dugandžić i Dino Peraica (12). Ivan Stjepanović (17), Josip Mitrović (16) i Filip Oršolić (13) predvodili su poraženu ekipu.

I u drugoj polufinalnoj utakmici bolje je krenula poražena ekipa koja je povela 7:0 i 12:7, no tada slijedi pad i u šest minuta Vinkovčani su postigli samo dva poena. Igrači Damira Volodera već do kraja četvrtine prelaze u vodstvo, a do poluvremena osiguravaju mirnu završnicu. U sastavu Borova Mihael Bekavac je ubacio 18, a po 12 koševa postigli su Dalibor Đerić, Nemanja Vidović i Igor Škrlec. Kod poraženog Mislav Škof je upisao 14, a Stjepan Pezer i Domagoj Ćorić po 11 koševa.

Utakmica za treće mjesto donijela je neizvjesnu završnicu, a pobjednik je odlučen nakon sudačkog vijećanja je li šut Pezera sa svoje polovice terena upućen u posljednjim trenutcima igre ili kasnije. Nisu priznali pogodak i Županja je osvojila treće mjesto. Uzrok poraza Vinkovčana je i katastrofalna prva četvrtina u kojoj su primili 22, a dali samo četiri koša. Oršolić (15) i Mitrović (13) su bili najučinkovitiji u sastavu Ive Ivančičevića dok su Škof (20) te novopridošli Dražen Kondaš (13) i Vedran Došen (10) predvodili poraženu momčad.

HKK Vukovar

Vukovarci su na krilima Dugandžića slomili otpor Borova te su osvojili prvo izdanje ovog memorijala.

HKK Vukovar – KK Borovo 73:48 (22:16, 32:27, 50:40)

Dugandžić 22, Mandić 14, Kordić 14 ; Škrlec 13, Atanacković 10

Više od dvadeset minuta domaćin je bio u utakmici, a Vukovarci se tek u trećoj četvrtini odvajaju i odlaze na deset poena razlike. U posljednjih deset minuta Borovo se predaje što rezultira visokim porazom. Dugandžić s 22 poena je predvodio Vukovarce, a dobru podršku je imao u Mandiću  i Kordiću (14). Škrlec (13) i Aleksandar Atanacković (10) su postigli najviše poena za Borovo.

Vedrana Kovačević, kći od Predraga Kovačevića, je podbacila prvu loptu na otvaranju turnira, a na kraju je predala pobjednički pehar bratu Borislavu Kovačeviću koji nastupa za Vukovar. U Borovu ističu zadovoljstvo s ovim turnirom i želja im je da postane tradicija uoči početka svake košarkaške sezone

A2 istok: Borovu pobjeda protiv Belišća

U svojoj prvoj utakmici A2 lige Istok, Borovo je slavio u Belišću kod aktualnog prvaka regije i sudionika ovogodišnjih kvalifikacija za popunu A1.

Belišće – Borovo 72:81 (20:17, 36:44,52:60)

Belišće: N.Gradinjan 2, Ikić, Lipovac, Vidaković 8, Čamagajevac 18, Blažević 2, Markota 2, Mikulić 11, Preglej 14, Vezmarović, Dogan 5, T.Gradinjan 10,
Borovo: Đerić 9, Bekić, Gošak 23, Vidović 4, Bekavac 10, Mitić, Stanković 2, Hommel, Atanacković 13, Pušić 12, Rajšić, Škrlec 8.

Košarkaši Belišća nisu najbolje otvorili novu sezonu. Kao i prije desetak dana, kada su u prijateljskoj utakmici košarkaši Borova porazili Belišćane, ovoga puta u borbi za bodove gosti su bili snalažljiviji i uporniji i tako ostavili gorak okus domaćoj ekipi već na startu drugoligaške karavane.

Domaćim košarkašima pripao je sam početak utakmice i prva četvrtina, kada su s nekoliko kontri i koševa iz reketa te dobrom obranom ostavili goste u zaostatku od tri poena. Gostima kao da je trebalo uvodnih deset minuta da se “razbude” pa su tako drugu četvrtinu riješili u svoju korist i utakmicu potpuno okrenuli u svoju korist. Belišćani kao da su ostali bez svježine u drugoj četvrtini, što se na kraju pokazalo kao presudno. Tek malu neizvjesnost i nadu da mogu pobijediti u ovoj utakmici, Belišćanima je ponudila treća četvrtina, gdje su sa puno boljom obranom uspjeli održati zaostatak kao i sa poluvremena, ali previše novih rješenja u napadu nije bilo, što je bio znak da će zadnja četvrtina biti rovovska borba kako bi okrenuli prednost na svoju stranu. Žilavi gosti, predvođeni Gošakom, u zadnjoj su četvrtini postigli nekoliko trica, dok na suprotnoj strani Belišćane šut nije služio, a zonska obrana nije donijela previše toga, osim toga da se gosti nisu značajnije odvojili, ali dovoljno da zadrže prednost koju su stekli odličnom drugom četvrtinom.

Kod Belišća najviše poena postigli su Čamagajevac 18 te Preglej 14, dok je iz redova gostiju došao najbolji strijelac utakmice Gošak, koji je postigao 23 poena.

Podsjetimo, u prvim utakmicama lige Đakovo je očekivano dobio Vinkovce, Rekord Olimp, a Županja drugu ekipu Vrijednosnica.

U srijedu još igra Vukovar protiv Požege koja je pred početak prvenstva bila jedan od favorita. No, to više nije tako jer je Slaven Soldo, prošlogodišnji najbolji strijelac lige, drugu zamijenio prvom ligom (Đuro Đaković), a Nikola Baran (23,5 PPG) je A2 Istok zamijenio Centrom gdje je za Kaptol u prvoj utakmici protiv Dubrave upisao 16 poena. Njihov izostanak pokušati će nadoknaditi 28-godišnji Australac Ivan Platenik, igrač koji je prije dvije sezone u B ligi postizao prosječno 36 poena, a protiv ŠK Vukovar ih je ubacio čak 67. Ove godine je igrao u Australiji za ekipu Waverley Falcons, uz šut od 54% ubacivao je 23 koša po utakmici, a imao je i dobar skakački učinak (9,4).

Još je preostala utakmica između Osječkog sokola i Virovitice koju je odgodio Povjerenik natjecanja, termin odigravanja još nije poznat.