Zabočani uvjerljivi protiv Kaštela

U susretu 11. kola A-1 lige košarkaši Zaboka su u vrlo lošem susretu obaju ekipa bili malo smireniji i prisebniji te su svladali ekipu Kaštela rezultatom 70:53.

Početak susreta protekao je u domaćem tonu. Zabočani su već u trećoj minuti fenomenalnim zakucavanjem Ante Gospića poveli 8:2. U preostalom vremenu prve četvrtine igrala se košarka s puno promašaja i puno neprisiljenih pogrešaka s obje strane, a Zabok je taj period susreta zaključio rezultatom 14:10.

Na otvaranju druge četvrtine svoj prvi povratnički koš zabija Mario Pešut, no kaštelani se ne predaju te ponajviše zahvaljujući Ivanu Rašetini drže jednoznamenkasti zaostatak koji prekida kapetan Zaboka Andro Anzulović jedinom zabočkom tricom na ovom susretu za +12 u 19. minuti. To je ujedno i prednost koju su košarkaši Zaboka stvorili u prvom poluvremenu 36:24.

U drugi dio gosti bolje ulaze. Se serijom 9-2 dolaze na samo minus pet u 23. minuti. Tada Zabok ubacuje u višu brzinu te odgovara serijom 8-0 s kojom vraća prednost s početka poluvremena, a do kraja treće dionice ekipe kao da su se natjecale koja će više puta pogriješiti i izgubiti loptu.

Završni pokušaj gostiju za preokretom dogodio se početkom posljednje četvrtine kada su se primakli na 51:44. No svaku nadu u preokret uništio im je danas vrlo dobar Markus Lončar s pet vezanih poena. U preostalom vremenu Zabok rutinski čuva prednost i u konačnici slavi s rezultatom 70:53.

U redovima domaćih treba istaknuti spomenutog Markusa Lončara te Ivana Vučića s po 11 poena i 4 skoka te danas solidnog Antu Gospića s 10 poena i 7 skokova. Kod gostiju bolji od ostalih bili su Ivan Rašetina s 11 poena i tri skoka, Nikola Došen s 12 poena i 4 skoka te nedavno pridošli Aco Mandić s 11 poena i tri skoka. Kao kuriozitet susreta su čak 25 izgubljenih lopti gostiju, od kojih je deset izgubio Martin Junaković.

Kompletna statistika utakmice

Sada slijedi prvenstvena stanka od mjesec dana koja će se popuniti sa susretima kupa Krešimira Ćosića.