Zabok upisao prvu ovosezonsku pobjedu

U večerašnjem dvoboju dviju ekipa koje još nisu ostvarile pobjedu u novom prvenstvu bolji je bio Zabok.

Zabok – Škrljevo 72:63 (29:16; 13:11; 13:14; 17:22)

U prvoj petorci Zaboka krenuo je najzvučnije pojačanje Zaboka Levour Christopher Warren koji je svojim prvim košem, efektnim zakucavanjem za 4:2, naznačio kako će biti golemo pojačanje mladoj i neiskusnoj ekipi iz Bedekovčine.

Sâm početak susreta počeo je uobičajenim ispitivanjem snaga, prvo veliko odvajanje Zabočani su kreirali serijom 9:0 za 15:7. Od tog trenutka pa sve do kraja poluvremena, koje je Zabok dobio rezultatom 42:27, igrači trenera Črnjevića kontrolirali su igru i rezultat.

U nastavku susreta ništa se značajnije nije promijenilo do 25. minute u kojoj Zabok polaganjem Gospića dolazi do najviših +23. Od tog trenutka gosti rade seriju 11:2 te u 32. minuti dolaze na prihvatljivih -11.

Na scenu tada stupaju najbolji dvojac Zaboka u večerašnjem susretu Warren-Vuković te serijom 8:0 rješavaju pitanje pobjednika. U preostalom vremenu ekipa Zaboka, uz malo opuštanje, mirno privodi utakmicu kraju do konačnih 72:63.

Osim spomenutog Warrena koji je za 30 minuta provedenih u igri zabio 14 poena, ulovio 7 skokova i podijelio 4 asista, valja istaknuti i Vukovića koji je u prvo ovosezonsko slavlje Zaboka ugradio 20 poena i 7 skokova.

Kod gostiju bolji od ostali bili su Roko Rogić s 13 poena, tri skoka, 5 osvojenih, ali i 4 izgubljenih lopti te Igor Trbović s 10 poena.

U idućem, petom, kolu Zabok već u srijedu putuje u Šibenik na noge Jollyju, dok će ekipa Škrljeva koja je danas bila lišena pomoći svog ponajboljeg igrača Jasmina Perkovića u petak dočekati ekipu Osijeka