Zadar bez šanse u Ljubljani, Perinčićevi momci limitirani na 56 poena

U 22. kolu ABA lige Zadar je stigao na gostovanje u Ljubljanu kod Cedevita Olimpije gdje je odigrao utakmicu za zaborav, izgubivši rezultatom 77:56, iako su Slovenci nastupili bez svog najboljeg igrača Jake Blažiča.

Od početka je bilo jasno kako je kreacija zadarske momčadi u napadu ove večeri vrlo limitirana, a Zmajčeki su preko Perrya i Muriča u 20. minuti otišli na visokih 20:8. U drugoj četvrtini ekipa Ivana Perinčića limitirana je na samo 9 ubačenih poena, iako je u jednom trenutku smanjila zaostatak na – 7. Rezultat na poluvremenu bio je 34:21 za domaćine.

Stečenu dvocifrenu prednost Cedevita Olimpija je bez većih problema čuvala tijekom treće četvrtine u kojoj smo vidjeli napadački raspoloženije momčadi. Zadar je uspio održavati zaostatak između 10 i 15 poena te u posljednju dionicu ući s rezultatom 54:42. Kada je početkom zadnje četvrtine Cedevita Olimpija napravila seriju 9:0 i otišla na preko 20 poena razlike, svaka ‘neizvjesnost’ je otklonjena. Do posljednjeg sučevog zvižduka gledali smo odrađivanje posla i Cedevita Olimpija je na kraju uvjerljivo slavila rezultatom 77:56.

U pobjedničkim redovima najbolji je bio Brown s 20 poena i 6 skokova, Hopkins je dodao 15 poena uz 9 skokova. Kod Zadrana nešto bolji od ostalih bio je Vuković s  double double učinkom od 16 poena i 10 skokova.

Cijelu statistiku pogledajte OVDJE.

Bio je ovo 16. poraz Zadra u regionalnoj ligi ove sezone, dok na strani pobjeda imaju brojku 6. Ljubljančani su na omjeru 16:4.