Zadar bolji od Cibone u odličnom dvoboju na Višnjiku

Nakon što je u subotu Cibona svladala Zadar u 25. kolu ABA lige kao domaćin 77:75, samo četiri dana poslije Zadrani su na Višnjiku dočekali Zagrepčane i to u zaostaloj utakmici 12. kola regionalne lige te im uzvratili za poraz. Zadar je danas slavio rezultatom 97:92.

Vukovi su na Višnjik stigli bez Darka Planinića koji nije imao pravo nastupa zbog kasnije registracije pošto je riječ o dvoboju iz prvog dijela sezone. Neizvjesna je bila prva četvrtina, Cibonu je predvodio raspoloženi Ivan Novačić, međutim, Zadar je tu dionicu dobio s 24:21.

Sredinom druge četvrtine momčad Veljka Mršića vezala je tri trice (Justice i Mavra) te otišla na +10. Spomenuti dvojac uz Aleksandra Bursaća odveo je Zadar na poluvremenu do prednosti rezultatom 57:41.

Uspjela je Cibona zaigrati znatno bolje u nastavku te je ekipa Vladimira Jovanovića serijom 0:10 u 25. minuti smanjila na 6 poena zaostatka. Uspio je Carter vratiti dvocifreno vodstvo, ali Gnjidić tada krade loptu Vukoviću i zadnjih 10 minuta se ušlo s 70:62 za domaću momčad.

Sjajno je bilo otvaranje posljednje dionice Cibone, a potpuni preokret je uslijedio tricom Prkačina pet minuta do kraja. Dvoboj Mavra-Prkačin, koševi ovog dvojca obilježili su posljednje trenutke susreta, a u tome je s(p)retniji bio Zadar koji je na kraju slavio s 97:92.

Dominik Mavra je za Zadar ubacio 33 poena uz 4 skoka i 5 asistencija te šut iz igre 10/13. Valorizacija mu je bila 47. Ciboni nije bio dovoljan fenomenalni kapetan Roko Prkačin koji je postigao čak 38 poena te uhvatio 10 skokova.

Zadar je slavljem i teoretski izbjegao pretposljednje mjesto u ABA ligi jer sada na svome kontu ima 9 pobjeda, što je rezultat koji Borac, Krka ili Cibona ne mogu stići. S druge strane, Cibona još teoretski može završiti na 13. poziciji, iako ima pobjedu više i bolji međusobni skor od Borca s kojim igra u posljednjem kolu. Krka iz Novog Mesta ima utakmicu manje, ali i pobjedu manje od zagrebačke ekipe.

Cijelu statistiku možete pogledati ovdje.