Zadar i Gorica poveli u doigravanju

Zadar je poveo u četvrtfinalnoj seriji protiv Šibenke 1-0, nakon što su u dvorani Krešimira Ćosića svladali goste 95:73.

Domaćin je otvorio utakmicu u visokom napadačkom ritmu, poveli su deset razlike nakon prve četvrtine, uz čak 30 postignutih poena.

Razlika u kvaliteti se ipak pokazala u posljednjoj četvrtini kad su se Zadrani konačno uspjeli odlijepiti. Zadar je četvrtinu otvorio sa serijom od 13:0, gosti su bili bez koša u prve tri i pol minute zadnje četvrtine, tek je trica Ivana Gulina zaustavila seriju Zadra.

Najbolji igrač u redovima Zadra bio je Amerikanac Chinanu Onuaku koji je susret završio s 14 poena, 9 skokova i s jednom blokadom. Dominik Mavra i Kodi Justice su bili najbolji zabili su po 16 poena, dok Jure Planinić nastavlja s dobrom igrom, protiv Šibenke je upisao 13 poena uz 5 skokova.

Za Šibenku James Freeman je zabio 21 poen uz 5 skokova.

Druga utakmica četvrtfinala se igra u petak u 17 sati u Šibeniku.

Pobjeda Gorice protiv neugodnog Sonika

I košarkaši Gorice namučili su se protiv neugodnih Zadrana. Košarkaši Sonika mogu žaliti za propuštenom prilikom pošto su u dva navrata imali po šest poena viška krajem treće i početkom četvrte četvrtine. No, Mazalin i društvo su u završnici preuzeli vodstvo i na kraju došli do važne pobjede. Konačan rezultat bio je 89:83.

Mazalin je s 25 poena i 13 skokova bio prvo ime susreta. Kod Sonika je odličnu utakmicu odigrao mladi Lovre Runjić koji je postigao 20 poena uz 11 skokova i sedam asistencija. Odlični su još bili Palčić i Gospić s po 23 poena.