Zadar lakoćom svladao Split i osigurao prvo mjesto

Nakon što su prije dva dana u Jazinama svladali Šibenku, košarkaši Zadra danas su u istoj dvorani pobijedili Split rezultatom 78:58 te osigurali prvo mjesto uoči doigravanja.

Stigli su Žuti u Zadar s mislima na sutrašnju utakmicu ABA lige protiv Partizana u Beogradu. Neizvjesnosti je bilo samo u prvoj četvrtini koju je Zadar dobio s 22:19. U drugoj dionici vidjeli smo pregršt grešaka s obje strane, u cijeloj priči bolje se snašla ekipa Veljka Mršića predvođena Chinanuom Onuakom koja je na veliki odmor otišla s 35:27.

Zadar, 25.04.2021. – 31. kolo HT Premijer lige izmedju KK Zadar i KK Split – Foto: KK Zadar/Zvonko KUCELIN

Susret je prelomljen početkom nastavka, Splićani su u prvih pet minuta treće četvrtine ostali bez ubačenog poena, Zadar je stigao na velikih +19. Uspjeli su momci Mile Karakaša tricom Luke Babića u 28. minuti smanjiti na 48:38, ali do isteka dionice domaćini su vodili 61:42 na krilima Justina Cartera i Antonia Jordana.

U zadnjih deset minuta Zadrani su ‘popustili gas’ pa su Splićani uspjeli ublažiti poraz. Zadar je sasvim zasluženo slavio rezultatom 78:58. Presudio je katastrofalan šut Splićana iz igre koji je bio na samo 34% (31/91).

Najbolji igrač susreta bio je Chinanu Onuaku s 17 poena i 12 skokova, Justin Carter je ubacio 16 poena uz 10 skokova te 3 asistencije. U redovima Splita istaknuo se Luka Babić s 8 poena i 8 skokova.

Obje momčadi već sutra, u ponedjeljak, igraju utakmice ABA lige. Zadar je domaćin Zvezdi, Split gost kod Partizana.

Cijelu statistiku možete pogledati ovdje.