Zadar nakon dobre predstave poražen od Crvene Zvezde

Košarkaši Zadra upisali su očekivani poraz na gostovanju kod Crvene Zvezde. Susret se igrao u Železniku, a zadrani su nakon zaostatka od 16 poena razlike sredinom druge četvrtine uspjeli stići prednost domaćina i povesti u trećoj četvrtini. Ipak, falilo je malo više koncentracije i kvalitete u posljednjih 15 minuta u kojima je Crvena Zvezda dominirala i došla do pobjede 82:69.

Crvena Zvezda – Zadar 82:69 (23:12, 42:36, 62:56)

Zadar: Šutalo 20, Lawrence 10, Đugum 10, Batur 7, Prostran 6, Sobin 6, Dijan 5, Ramljak 3, Kraljević 2, Bašić, Perić.

Crvena Zvezda: Marjanović 15, Simonović 11, Jenkins 10, Nelson 9, Radenović 8, Blažić 7, Katić 6, Schilb 6, Cvetković 4, Lazić 4,Ristić 2, Tejić.

Nakon što u prvoj minuti susreta nismo vidjeli poene s niti jedne strane, prve poene na susretu u drugoj minuti postiže Blake Schilb, a Zadar poravnava dvicom Marka Šutala. Uslijedila je mini serija domaćina od 6:0, a post Zadra prekida Ante Đugum dalekometnom dvicom. Kod rezultata 12:10, domaćini serijom 11:0 odlaze na 23:12, a tim rezultatom završava prva dionica.

Tokom druge četvrtine bilježimo najvišu prednost Crvene Zvezde do tog trenutka na utakmici, poveli su s 36:20 i činilo se da će razliku još povećati, ali posljednjih pet minuta ovog perioda bude se igrači Zadra i na krilima Šutala, Tonija Dijana, Đuguma i Tonija Prostrana smanjuju visoku prednost domaćih na samo šest koševa razlike, a tom se razlikom otišlo i na “veliki odmor”.

Zadar je nastavio sa dobrom igrom i u trećoj četvrtini, a tricom raspoloženog Šutala prvi put na susretu je poveo s 42:43. Nakon par minuta izjednačene igre, Crvena Zvezda vodi 48:47, a Prostran postiže tricu za novo vodstvo Zadra od 48:50. Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu do rezultata 54:54, a onda je uslijedio niz pogrešaka igrača Zadra, Marko Ramljak izgubio je dvije lopte za redom što domaćini koriste i serijom 8:2 zaključuju četvrtinu za vodstvo 62:56.

Zadar se u posljednjem periodu potpuno raspao, visoki Boban Marjanović kao od šale hvatao je lopte u napadu u par navrata a da čak nije ni skočio, a to ide na dušu Đuguma koji ga nije zagrađivao, gubile su se lopte, a Zvezda je to kažnjavala i dvije minute do kraja dolazi do najviše prednosti na susretu od 17 poena viška. Zadar je do kraja smanjio na 13 poena razlike.

Najbolji u redovima Zadra bio je Šutalo s 20 poena, sedam skokova, dvije asistencije, dvije osvojene i izgubljene lopte, Đugum je zabio 10 koševa uz četiri skoka i tri asistencije, a isti broj poena zabio je i Andrew Lawrence uz tri asistencije. Kod Crvene Zvezde, Marjanović 15 poena i 10 skokova, od toga ih je pet bilo napadačkih dok je Marko Simonović zabio 11.

Zadar je dobrih 30 minuta prijetio puno jačoj i skupljoj Crvenoj Zvezdi, a za nešto više falilo je i malo više koncentracije kod pojedinih igrača. Sigurno se u Zadru pitaju što se događa sa Josipom Sobinom koji nije odigrao dobru utakmicu ne pamtimo već od kada. Najavili su ljudi u klubu dovođenje jednog pojačanja ispod koša jer kapetana Ive Ivanova neće biti još jedno vrijeme, a Sobin i Filip Kraljević ne pružaju ono što se od njih očekuje.