Zadar očekivano protiv Osijeka

Zadnji susret 5. kola HT Premijer lige igrao se u Zadru, gdje su domaćini nakon nedavne pobjede u Novom Mestu, ugostili Vrijednosnice Osijek.

Utakmica je počela čvrsto s obje strane, gosti su poveli na početku i izgledali poprilično samouvjereno na terenu. Nakon par minuta Zadrani su se sabrali i preuzeli ritam utakmice. Igrači s klupe su dali veliki doprinos, Zadar je u drugoj četvrtini odigrao jako dobro i povećao vodstvo. Mislav Brzoja je odigrao odlično poluvrijeme i predvodio zadarsku ekipu koja je otišla u svlačionice s rezultatom 46-38.

U trećoj četvrtini osim zakucavanja Williama Magaritya nije bilo puno zanimljivosti, Zadrani su održavali vodstvo, ali ništa više od toga. Nakon kratkog predaha, počela je četvrta četvrtina, zadrane je predvodio Luka Božić, izgledali su dosta bolje na terenu, defenzivno i ofenzivno. Povećavali su vodstvo do samoga kraja susreta, koji je završio 90-69.

Mislav Brzoja je bio sjajan za domaću ekipu, zabio je 21 poen i uhvatio 10 skokova. Prvi je to double double učinak Brzoje ove sezone. Kvalitetno su odigrali Luka Božić i Lovre Bašić, Božić je zabio 15 i uhvatio šest skokova, a Bašić je podijelio 7 asistencija. Kod gostiju je najbolji bio kapetan Jakov Mustapić, ubacio je 12 poena i ugrabio 10 skokova, a odigrao je 37 minuta susreta. Abu Abdul Malik i Ozren Pavlović imali su isti učinak od 15 poena.

Nakon katastrofalnog poraza početkom tjedna, protiv najvećeg rivala Cibone. Košarkaši Zadra ostvarili su dvije pobjede, jednu u gostima u Sloveniji, a drugu sinoć na Višnjiku. Iduću utakmicu očekuje ih Mega Bemax, također na domaćem terenu. Osijek je s druge strane nakon tri pobjede i odličnog starta u HT Premijer ligi izgubio protiv Zadra. Idući susret ugošćuju Goricu koja je iznenadila Cibonu u ovom kolu, zasigurno kvalitetna utakmica. Nadajmo se što većem odazivu gledatelja i dobroj košarci.