Zadar pobjedom protiv Šibenika izborio polufinale protiv Cedevite

Na šibenskom Baldekinu GKK Šibenik ugostio je Zadar u četvrfinalu doigravanja za Prvenstvo Hrvatske.

U sjajno otvaranje druge četvrtfinalne utakmice, kroz seriju 2:13, krenuli su Zadrani koji su pritom imali tek jedan promašaj.

Zadarski košarkaši time su odmah na početku susreta otvoreno iskazali svoje namjere kroz rješavanje serije u drugoj utakmici na Baldekinu. Momčad Mire Jurića ipak nije se dala tako olako smesti i  mini-serijom 8:2 nakratko uspjela je smanjiti zaostatak na pet poena razlike. Četvrtina je na kraju istekla u korist Nazorove momčadi rezultatom 20 – 24.

(Foto: HRT Radio Zadar)

Druga dionica otvorena je tricom Šibenčana za smanjivanje zaostatka na pola koša i minimalno vodstvo Zadrana 23:24. Kristijan Krajina i Domagoj Vuković nedugo nakon odgovorili su brzim koševima i nakratko stvorili blagu prednost 23:28. Tada ‘Građani’ koriste priliku i sa tricom Domagoja Bašića i dva poena Vuke i Nakića po prvi puta prelaze u vodstvo 30:28.

Par trenutaka poslije toga Tonko Vuko iznudio je prekršaj Vladimira Dašića u kojem je došlo do blažeg naguravanja. Isprovociranom Dašiću ubrzo je zvana tehnička pogreška,  zbog daljnjeg prigovaranja sucima i druga, isključujuća tehnička. Zadar je nažalost bez njega morao nastaviti susret te je trener u igru uveo Mislava Brzoju.

S dva uzastopna slobodna Bacanja Domagoj Bašić povisio je prednost Šibenika na 32:28. Nakon njega Vuko je nakon pretrpljenog faula pogodio jedno od dva slobodna bacanja. Kako se domaćin ne bi previše odvojio pobrinuo se Luka Božić te je uz polaganje iznudio i dodatno bacanje za koje je bio dovoljno koncentriran s faul – linije.

Do isteka prvog dijela susreta domaćini su uspjeli poentirati preko Milekovića za dva i Nakića iza linije za tri poena, a zaostatak su smanjili Vuković s polaganjem i Brzoja, koji je bio točan s oba iznuđena slobodna bacanja.

Prvo poluvrijeme ‘Građani’ su po isteku vremena priveli u svoju korist rezultatom 38 – 35.

U nastavku utakmice Zadar je ipak uzeo stvari u svoje ruke. Nazorovi momci s odmora su se vratili odlučni kao i s početka susreta te ponovno počeli kontrolirati tijek istog.

Ishod treće i četvrte četvrtine otišao je na stranu Zadra i to rezultatom 17 – 24 na kraju treće, a u posljednjoj dionici gledali smo potpunu dominaciju Zadrana 11 – 27.

Ovom pobjedom Zadar se kvalificirao u polufinale u kojem će se boriti protiv Cedevite, ponovno u prednosti domaćeg terena.

Važno za spomenuti je kako su zadarske uzdanice Planinić i Erslan također dobile svoju priliku u ‘vrućoj’ atmosferi Baldekina. Roko Erslan, kroz svoje dvije minute igre, iznudio je prekršaj za dodatna dva bacanja. Uz to pogodio je i posljednji koš Zadra za konačnih 66 – 88.

Zadrane je do polufinala prvenstva Hrvatske predvodio sjajni Domagoj Vuković s 20 poena i 12 skokova, a pratio ga je Petar Marić sa 17 koševa.

Valja pohvaliti i novu fenomenalnu partiju i double-double Božića koji je dodao 14 poena, 12 uhvaćenih lopti i 6 asistencija.