Zadar poražen nakon drame u Podgorici

Košarkaši Zadra izgubili su na gostovanju kod podgoričke Budućnosti. Crnogorska momčad slavila je rezultatom 87:85. Zadrani su bili na korak do pobjede, no Nemanja Gordić s koš faulom i Kyle Gibson sa sjajnom obranom u zadnjim sekundama donijeli su bodove domaćem sastavu.

ABA liga, 1. kolo
Budućnost – Zadar 87:85 (22:19, 22:19, 17:14, 26:33)

Budućnost: Ivanović, Šehović 13, Barović 13, Šehović 5, Starovlah 5, Gordić 15, Bojić, Ilić 10, Nikolić 8, D.Nikolić 5, Gibson 5, Popović 5

Zadar: Knowles 15, Bašić 9, Ivanov 18, Kraljević 10, Jelenković, Krajina 8, Vuković, Brzoja, Špralja 8, Tomas, Božić 17

(Kompletna statistika)

U prvom poluvremenu gledali smo odličnu košarku, praćenu odličnim šutom obje momčadi. Podgoričani su od početka držali malenu prednost, ali nisu se uspjeli ozbiljnije odmaknuti od, danas jako raspoložene, gostujuće momčadi. Zadrane je u prvom dijelu u igri držao odlični Amerikanac Knowles s čijom se brzinom Džikićeva ekipa nije mogla nositi. U zadnjim trenucima prvog dijela, kada se činilo da će Budućnost otići na veliki odmor s prednošću od plus četiri, Gordić je pogodio buzzer beater iz teške pozicije.

Na početku treće četvrtine domaćin je ozbiljnije krenuo i počeo stvarati veću razliku. U tom trenutku Zadar nije imao rješenja u napadu te se uglavnom oslanjao na teške šuteve. U dijelu kada se utakmica lomila pojavio se Šime Špralja te je sa sedam vezanih poena doveo svoju ekipu na korak do velikog iznenađenja. Na žalost po njih, danas odličan Knowles, promašio je šut za izjednačenje te je Zadar tijesno izgubio.

Najbolji u redovima Zadra bio je Ive Ivanov koji je postigao 18 poena. Treba isto tako spomenuti odličnu utakmicu mlade hrvatske nade Luke Božića koji je stao na 17 poena i 13 skokova. Kod Budućnosti odličan je bio Nemanja Gordić s 15 poena i 8 asistencija.