Zadar poražen u Beogradu, FMP serijom 26:5 preokrenuo utakmicu

Košarkaši Zadra upisali su i peti ovosezonski poraz u AdmiralBet ABA ligi, bolja je bila momčad FMP-a koja je na svom terenu slavila s 83:76.

Zadrani su izgledali jako dobro tijekom prvog poluvremena utakmice, no po povratu s velikog odmora igrala je samo jedna ekipa. FMP je preokrenuo rezultat serijom 26:5 te su zaostatak 36:46 iz 18. minute pretvorili u vodstvo 62:51 u 27. minuti utakmice.

Zadar je bio blizu povratka u utakmicu na početku posljednje četvrtine kada su došli do izjednačenja nakon serije 11:0, no domaćini su brzo vratili rezultatsku prednost na svoju stranu i uspješno iskontrolirali ostatak susreta.

Pvo ime susreta bio je Nenad Nerandžić koji je ubacio 23 poena te uhvatio 7 skokova. Jones je učinku od 16 poena pridružio i 6 asistencija, dok je Tasić susret okončao s 13 koševa.

U ekipi Zadra prvi je strijelac bio bivši igrač FMP-a Aleksandar Bursać s 14 koševa, Marčinković je zabio 12, a Carter 11.

Zadar će u sljedećem kolu na svom parketu ugostiti Crvenu zvezdu.