Zadar poveo 2:0 i došao na korak do naslova!

Za razliku od prve finalne utakmice HT Premijer lige u kojoj je Zadar ‘razbio’ Split, druga je donijela puno više zanimljivosti i neizvjesnosti. Zadar je slavljem poveo 2:0 i došao na korak do titule prvaka!

Karakaš je iznenadio s Vrankovićem u početnoj petorci, a uvodni dio obilježile su čvrste obrane i energičnost s obje strane. Kodi Justice ubacio je dvije trice, a kada je Onuaku pospremio alley up za 12:5, Žuti su u 7. minuti bili primorani pozvati minutu odmora. Ušao je Marin Marić za goste i vezao 6 poena za 13:13, a s uzvratio je Justin Carter najprije tricom te ubačajem od table u posljednjoj sekundi prve četvrtine za vodstvo Zadra 18:13.

Odlična obrana gostiju uz poene Marića te dugu tricu Mesičeka dovele su Split u prednost 18:19, a Veljko Mršić je odmah pozvao timeout. Razigrao se sredinom druge četvrtine Dominik Mavra s ubačena tri slobodna bacanja i tricom za +2 domaće momčadi, a potom Filip Kraljević odvodi Zadrane na 28:24. Pavle Marčinković i Luka Babić do poluvremena su vratili Žute u egal te se na veliki odmor otišlo s 28:28.

Onuaku je početkom nastavka dao svoju ruku Zadru, a kada je sjajnim prodorom Cartera domaćin otišao na +6, Karakaš je pozvao svoje momke na minutu odmora. Jordano ubacuje tricu za najviših +9, međutim, razigrani Babić i energični Marčinković drže Žute na ‘životu’. Odgovorio je Dominik Mavra, a iz svog šestog pokušaja prvu je tricu ubacio i Vuković, a u zadnjih se deset minuta ulazi s 49:40 za Zadar.

Odmah na početku zadnje četvrtine Vuković ponovno postiže tricu za velikih +12, Roko Leni Ukić odgovara ubačajem, ali i asistencijom za tricu Marčinkovića koji je smanjio na 52:45. Prvi vodstvu Zadra 53:47 suđen je faul na Onuakuu, splitska momčad i Mile Karakaš su poludjeli, a kao posljedica je stigla tehnička pogreška treneru gostiju. Mavra je ubacio slobodnjake, a Onuaku na pet minuta do isteka vremena zakucao za +10. Stvari su bile riješene kada je najprije Onuaku iz odbojke te zatim Carter iz prodora ubacio za +12 na 2:40 do kraja. Konačni rezultat bio je 73:58 za Zadar.

Dominik Mavra predvodio je Zadar s 19 poena i 7 asistencija, Chinanu Onuaku je dodao 14 uz 7 skokova. Kod Splita je Luka Babić ubacio 11 poena.

Treća finalna utakmica na rasporedu je u ponedjeljak s početkom u 21 sat na Gripama.

Cijelu statistiku možete pogledati ovdje.