Zadar poveo protiv Gorice u polufinalu

Košarkaši Zadra slavili su kod kuće protiv Gorice s 89:73 u utakmici polufinala HT Premijer lige i tako poveli s 1-0  u seriji. Još jedan korak je preostao Zadranima za prolazak u finale.

Prvo poluvrijeme je bilo fantastično za momčad Veljka Mršića, bili su na visokom nivou u napadu i u obrani. Nakon prvih 20 minuta zabili su 54 poena dok su Bikovima dopustili da zabiju samo 26 poena. U drugoj četvrtini Zadrani su u potpunosti nadigrali Goricu, napravili su seriju od 19:1 i praktički su tu riješili utakmicu.

Nakon velikog odmora igrači Josipa Sesara nisu se predali. Ekipa iz Velike Gorice je u par navrata uspjela smanjiti prednost Zadra na 12 razlike, ali bliže od toga nisu uspjeli doći.

Kapetan Zadra, Dominik Mavra, odigrao je odličnu utakmicu, upisao je 20 poena uz šut za tri poena 4/4 uz to je isporučio 7 asistencija. Chinanu Onuaku nastavlja s dobrom igrom u doigravanju, susret je završio s 11 poena i 8 skokova.

Za Goricu Ivan Majcunić i Karlo Uljarević zabili su po 12 poena.

Druga utakmica ove serije se igra u četvrtak u 20:30h u Velikoj Gorici.